Yaratıcı gençlik platformu

​50 sanatçının işleri ilk kez Mamut’ta

Akkök Holding sponsorluğunda gerçekleşecek 5. Mamut Art Project, 27-30 Nisan tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak.

KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek Mamut, fotoğraftan yerleştirmeye, videodan heykele, farklı disiplinlerden genç yetenekleri keşfe davet ediyor. Performans programı da bulunan Mamut, bu yıl sokak sanatını da etkinlik alanına taşıyor.

1000 başvurunun yapıldığı bu yıl 50 sanatçı seçildi. Akkök Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve koleksiyoner Ali Raif Dinçkök, kavramsal sanatçı Sarkis, sanat danışmanı Elif Bayoğlu, küratör ve yazar Övül Durmuşoğlu ile güncel sanat eleştirmeni Murat Alat’tan oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu seçilen sanatçıların işleri ilk kez Mamut Art Project’te sergilenecek.

Bu yıl ayrıca, Simge Burhanoğlu ve Seyhan Musaoğlu’nun küratörlüğünde düzenlenecek Mamut Performansları programı, performans sanatçılarına da ev sahipliği yapacak. Mamut 2017’nin bir diğer yeniliği ise, sanatçı kolektifi Krüw ile ortaklaşa gerçekleşecek “İkonz” olacak ve Krüw’ün Mamut’a özel edisyon serigrafi baskıları etkinlik alanında sergilenecek.

Branded Content

Leave a Comment