Güzel Sanatlar, stajyerini Snapchat’ten seçiyor

Dinamikleri her gün değişen ve kendisini yenileyen reklamcılıkta, birkaç cümle ve klasik CV formatıyla yapılan başvuruların özellikle stajyer ve yeni mezun çalışan adayların kendilerini doğru ifade edebilmeleri için engel olduğu düşünen Güzel Sanatlar, ajansına katacağı yeni dönem yaz stajyerlerini, onların kendilerini en rahat ve yaratıcı hissettikleri mecradan, Snapchat‘ten seçmeye karar verdi.

Son rakamlara göre tüm dünyada 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı ve günlük 8 milyar video görüntülenmesiyle gençlerin en sevdiği mesajlaşma uygulamalarından biri olan Snapchat; içerdiği yazı, fotoğraf, video, ses, çizim imkanları ve maksimum 10 saniye sonra kaybolan mesajlarıyla yaratıcılığın konuşturmaya da imkan tanıyor.

Snapchat üzerinden yaptıkları bu çalışmayla ilgili konuşan Güzel Sanatlar Başkanı Burçin Ergünt, “Snapchat kaybolan mesajların platformu. Bir kere izlediğinizde sizi etkiliyorsa yaratıcı; yoksa telefonunuzdan da zihninizden de kayboluyor. Aynı reklamlar gibi.” diyerek mecra ile reklamların benzerliğine dikkat çekiyor.

Snapchat’te @guzelsanatlar adresini ekleyen tüm adaylar, bu hesaba yaratıcı snap’lerini atarak başvuru yapabiliyorlar. Hesabı düzenli kontrol edecek olan Güzel Sanatlar Başkanı ve kreatif direktörleri, en yaratıcı buldukları snap’lerin sahiplerini yine aynı mecra üstünden, 1 Haziran – 1 Eylül arası için oluşturulan özel staj programına davet edecek.