​Netflix sinema filmlerine de rakip oluyor

En popüler platformlardan biri olan Netflix; orijinal serileri, dizileri, belgeselleri ve filmleriyle adından söz ettiriyor. Ancak Netflix'in son zamanlarda hazırladığı filmler, birbirinden ünlü Hollywood oyuncularından oluşan kadrolarıyla sinema filmlerine rakip olmaya başlıyor. 

Netflix birçok film yapıyor ve özellikle bunlardan bazıları gerek oyuncuları gerekse yönetmenleriyle çok daha ön plana çıkıyor ve fragmanlarıyla izleyicileri yakalamayı başarıyor. İşte özellikle oyuncu seçimiyle sezonun en dikkat çekici filmlerinden birkaçı:

Okja

Bong Joon-Ho'nun senaryosunu yazıp yönettiği film macera ve dram türlerini bir arada sunuyor. Film, Mija isimli bir kızın arkadaşını iri cüsseli bir hayvan olan Okja'nın kaçırmasını ve sonrasında da macera dolu olayların gelişmesini anlatıyor. Filmin kadrosu ise Tilda Swinton, Jake Gyllenhaal, Lily Collins ve Paul Dano gibi birbirinden popüler isimlerden oluşuyor.

War Machine

Amerika'nın Afganistanla olan savaşını mizah ile birlikte anlatan film bir dram filmi olmasının yanında ülkelerin tutumuna hiciv ile yaklaşıyor. David Michod'un yönettiği filmin başrollerinde Brad Pitt, Tilda Swinton, Ben Kingsley ve Topher Grace gibi popüler ve yetenekli oyuncular yer alıyor.

Bright

Suicide Squad'da birlikte çalışan Will Smith ve yönetmen David Ayer bu kez de Netflix'in yeni filmi Bright için bir arada. Bilim kurgu ve suç türlerini birleştiren filmde Will Smith bir Ork ile çalışmaya mecbur tutulan polisi canlandırıyor. Filmde Will Smith'e Noomi Rapace, Joel Edgerton ve Edgar Ramirez gibi isimler eşlik ediyor.

No comments yet! You be the first to comment.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir