​Silikon Vadisi’ne ilk Türk üssü: StarTURK

Türkiye’nin beş önemli üniversitesi, Amerika’daki Silikon Vadisi’nin ilk Türk üssü olacak StarTURK Kuluçka Merkezi için çalışmalara başladı. 

Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi önderliğinde hayata geçirilecek olan 4 Teknopark, 700 teknoloji şirketi ve 100 bin öğrencilik güce sahip konsorsiyum, Türkiye’deki startup'lara Silikon Vadisi’nden dünyaya açılmanın kapısını aralıyor.

StarTURK Uluslararası Kuluçka Merkezi, dünya girişim sermayesinin yüzde 30’unun bulunduğu Silikon Vadisi’nde 5 milyon TL’lik KOSGEB desteğiyle kuruluyor.

Silikon Vadisi’nin ilk Türk üssü olan StarTURK Uluslararası Kuluçka Merkezi, Türkiye’den girişimcilere danışmanlık, eğitimler, 400 m2’yi bulan çalışma alanları, kuluçka ofisleri, patent ortaklıkları, ticari heyet organizasyonları ve hızlandırıcı programlar gibi fırsatlar sunuyor. 

Otonom robotlar, simülasyon, sistem entegrasyonu, nesnelerin interneti, siber güvenlik, bulut bilişim, eklemeli üretim, artırılmış gerçeklik ve büyük veri alanlarında dünya pazarına teknoloji sunmak hedefindeki startup'lar, StarTURK Uluslararası Kuluçka Merkezi bünyesinde sağlanan olanaklardan yararlanabiliyor.

No comments yet! You be the first to comment.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir