​YouTube’dan yeni bir TV servisi geliyor

Televizyon servisleri gün geçtikçe artıyor ve "YouTube jenerasyonu için televizyon" fikriyle yola çıkan YouTube da abonelik bazlı diğer televizyon servislerine cevap vermeye ve rekabette yer almaya hazırlanıyor. 

Televizyon servisinde; canlı yayın broadcast'lerinden kablolu TV programlarına kadar birçok seçenek ve ABC, CBS, FOX ve NBC gibi Amerika'nın büyük kanalları olacak. Bunların yanında aynı zamanda ESPN ve bölgesel spor kanallarına da yer verilecek. Yeni YouTube TV bağımsız bir uygulama olarak piyasaya çıkacak ve ücreti de aylık 35 dolar olacak. 

35 doları ödeyecek olan aboneler 6 ayrı hesap açabilecek ve her bir üye kendi hesabını istediği şekilde kişiselleştirebilecek. Platform limitsiz DVR depolama özelliğiyle gelecek ve bu içerikler 9 ay sonra otomatik olarak silinecek. Bu özellik ile birlikte mobil verileriniz ya da cihazınızda bulunan boş alanlar kullanılmayacak. 

YouTube TV platformuna abone olan herkes aynı zamanda YouTube Red içeriklerine de ücretsiz bir şekilde ulaşabilecekler. Ancak YouTube TV'nin Amerika haricinde diğer ülkelere ne zaman geleceğiyle ilgili henüz kesin bir bilgi bulunmuyor. 

Bakalım abonelik sistemine dayalı popüler televizyon servisleri arasında YouTube'un konumu ne olacak. 

Kaynak: The Verge