2016’nın 2. yarısında merakla beklediğimiz 10 film

2016 gerek süper kahramanlar gerekse oyunlardan uyarlamalarıyla blockbuster filmler açısından oldukça hareketli bir yıl oldu. Şimdiye kadar sezonun en iddialı filmlerinden Batman v Superman: Dawn of Justice, Deadpool ve Captain America: Civil War’u izleme fırsatına eriştik. Ancak sezon bu filmlerle sınırlı değil tabii. Yılın geri kalanında izleyeceğimiz birbirinden iddialı filmleri sizin için derledik:

1. Ghostbusters (29 Temmuz)

1984 yapımı kült film Ghostbuster’ın yeniden çevriminde bu kez 4 erkek karakterin yerine 4 yeni kadın karakter bulunuyor. Her ne kadar YouTube’da en fazla ‘dislike’ alan fragman olsa da Ghostbusters ismi bile filmi izlememiz için yeterli bir sebep. Bridesmaids, Spy ve The Heat gibi filmlerin yönetmeni Paul Feig’in çektiği filmin oyuncu kadrosunda Melissa McCarthy, Kristen Wiig, Kate McKinnon ve Leslie Jones yer alıyor.


 

2. Jason Bourne (29 Temmuz)

2002 yapımı The Bourne Identity’den sonra The Bourne Supermacy ve The Bourne Ultimatum filmleriyle Jason Bourne’un maceralarını izlemiştik. 2012 yılında başrolünde Matt Damon yerine Jeremy Renner’ın yer aldığı The Bourne Legacy filmi vizyona girmişti ve diğerlerinin yanında oldukça sönük bir filmdi. Geçmişini artık tamamen hatırlayan kahramanımızın son maceralarını Jason Bourne filminde izleyeceğiz.


 

3. Suicide Squad (12 Ağustos)

Bu yılı DC’nin yükselişi olarak da tanımlayabiliriz. Batman v Superman gişede oldukça iyi iş yapsa da beklentileri tam karşılayamamıştı ve ardından “Acaba DC Marvel’a yetişemeyecek mi?” gibi yorumlar yapılmaya başlamıştı. Ancak anti kahramanlardan oluşan bu filmden beklentilerimiz oldukça yüksek. Harley Quinn, Deadshot, Enchantress, The Joker ve Batman gibi birçok kahramanı barındıran filmin yönetmeni ise David Ayer.


 

4. Star Trek Beyond (26 Ağustos)

Filmin vizyona girmesine çok kısa bir zaman olsa da Paramount film hakkında oldukça sessiz. 60’lı yılların efsane televizyon dizisinden uyarlanan Star Trek’in önceki filmleri de gişeye damgasını vurmuş ve bilim kurgu severleri etkilemeyi başarmıştı. Senaryosu hakkında minimum bilgi paylaşılan filmde Kirk ve ekibinin maceralarını görmek için biraz daha bekleyeceğiz.


 

5. Snowden (16 Eylül)

Binlerce gizli dosyayı basına sızdıran NSA çalışanı Edward Snowden’in gerçek hayat öyküsünden uyarlanan filmin yönetmeni Natural Born Killers ve Wall Street: Money Never Sleeps filmlerinden tanıdığımız Oliver Stone. Joseph Gordon-Levitt’in Snowden’i canlandırdığı film gerçekten her şeyi tüm doğruları yansıtacak mı, merakla bekliyoruz.


 

6. The Girl with All the Gifts (23 Eylül)

Distopik bir gelecekte geçen filmde dramdan korkuya kadar her şeyi bulabileceğiz gibi duruyor. Aynı isimli romandan uyarlanan filmi izlerken Play Station oyunu Naughty Dog ile benzerlikler taşıdığını fark edeceksiniz. Filmde özel bir genç kız olan Melanie ve onun hayatta kalma mücadelesini izleyeceğiz.


 

7. Doctor Strange (4 Kasım)

Marvel’ın Captain America, Iron Man, Thor, Hulk gibi popüler karakterlerini sinemada hem bireysel filmleriyle hem de toplu halde görmeye oldukça alıştık. Ancak bu yıl tüm bu popüler karakterlerin yanında yeni bir yıldız yükselecek gibi duruyor: Doctor Strange. Benedict Cumberbatch’ın başrolde olacağı film, çok fazla detay vermeyen fragmanıyla izleyicileri daha da meraklandırıyor.


 

8. Fantastic Beasts and Where to Find Them (18 Kasım)

8 Harry Potter filminden sonra yapımcılar hayranlarını daha fazla üzmek istememiş olacaklar ki Harry Potter’ın spin-off’unu bu yıl vizyona sokuyorlar. Yeni bir üçlemeye dönüşecek olan film 1920’lerin Amerika’sında geçiyor. Başrolde de Eddie Redmayne bonusu bulunuyor.


 

9. Moana (23 Kasım)

Zootopia, Big Hero 6 ve Frozen ile beyaz perdede Pixar’a güçlü bir şekilde kafa tutan Disney’in son projesi Moana isimli animasyon. Genç bir kadın olan Moana’nın yön bulma yeteneği ve çıktığı yolda yaşadığı maceraları anlatan film içindeki çocuğu yaşatanlara gelsin.


 

10. Rogue One: A Star Wars Story (16 Aralık)

Star Wars ve Disney anlaşması birçok kişi tarafından oldukça olumsuz karşılanmış ancak 2015 yapımı Star Wars: The Force Awakens ile bunun başarılı bir ortaklık olduğu izleyiciye kanıtlanmıştı. Şimdi de efsanevi seri Star Wars’un spin-off’u Rogue One vizyona giriyor. Film bize Death Star’ın planlarının çalındığı zamana, yani merak ettiğimiz soruların cevabına götürecek.