9. Uluslararası İstanbul Opera Festivali başlıyor

9. Uluslararası İstanbul Opera Festivali primadonna Kristine Opolais’in gala konseri ve 3 efsane yapıt ile başlıyor 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenecek ‘’9. Uluslararası İstanbul Opera Festivali’’ 21 Haziran – 07 Temmuz tarihleri arasında Türkiye’de ilk defa sahne alacak ünlü isimleri İstanbul’da ağırlayacak.

Festival kapsamında sahnelenecek dünyaca ünlü başyapıtlar Saraydan Kız Kaçırma, La Traviata ve Zorba; dönemi yansıtan müzikleri, konusu ve  kostümleriyle seyircilerin karşısına çıkacaklar. Ulusal ve uluslararası sanatçıların katılımı ile sanatseverlerle buluşmaya hazırlanan Festival, yaklaşık 12.000 izleyiciyi ağırlayacak.

21 Haziran 2018, Zorlu PSM‘de ‘’Kristine Opolais’’ ‘ın Antoni Pirolli yönetiminde İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestra ve Korosu ile sahnede olacağı konser, Kristine Opolais’in Türkiye’de vereceği ilk konser olma özelliğini taşıyor.

28 ve 29 Haziran‘da ise “Saraydan Kız Kaçırma” Yekta Kara’nın rejisiyle ve şef Zdravko Lazarov yönetimindeki İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde sahnelenecek.

3 ve 4 Temmuz tarihlerinde Zorlu PSM “La Traviata” eserini Henning Brockhaus’un rejisi ve şef Alessandro Cedrone yönetimi altında sahneleyecek.

Son olarak 7 Temmuz‘da “Zorba” şef Bujor Hoinic yönetiminde Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından Zorlu PSM’de sahnelenecek.