adidas Originals, EQT ile bir felsefeyi yeniden tasarlıyor

adidas Originals, EQT ile tasarım hikayesini “Esas olan her şey, olmayan hiçbir şey” felsefesine dayandırarak FW17 sezonundaki yapı taşlarından biri olarak öne çıkarıyor.

adidas Originals’ın 90’lı yıllarda dönemin özellikleri ve kültüründen birebir etkilenerek doğan ve 2017 yılında yenilenip FW17 sezonunda yeni renkleriyle karşımıza çıkan modeli EQT,  bizlere tasarım felsefesini bir kez daha hatırlatıyor. Markanın en önemli tasarımlarından biri olan EQT, ortaya çıktığı yıllardaki gibi sadelik anlayışıyla, sadece gerekli olanı sunuyor ve “Esas olan her şey, olmayan hiçbir şey” felsefesiyle bizi öze dönmeye çağırıyor. İkonik EQT, bu kez de iletişimin altın çağında, tasarımda bütünlük yaklaşımını yeni nesil için moda dünyasına geri getiriyor.

EQT’ye yeni sezonda minimal yorum

Hem erkekler hem de kadınlar için FW17 sezonunda tasarlanan ve çekici bir renk paletiyle sunulan iki model koleksiyonda öne çıkıyor.

Kadınlar için tasarlanan model, EQT Racing ADV görünümünün yeni bir yorumuyla, esnek örgülü tekstil yapısı ve Racing 93’den ilham alan bağcık sistemi ile klasik detayları sunuyor. Tasarım, 3 banda sahip EVA orta tabanı üzerinde şekilleniyor. Ayakkabı, kontrast siyah detaylarla uyum içindeki düz bir açık maviyle tamamlanıyor.

Erkek modelleri, siyah beyaz kontrastlı file panelleri ve özel kabartma detaylarına sahip örgülü tekstili içeren bir sayayla, EQT Support 93/17 modelinin geleceği yansıtan yeni bir sürümünü sunuyor.

adidas Originals klasiğinin sadeleştirilmiş bir yorumu: EQT Support RF

adidas Equipment modelinin yeni bir bakış açısıyla yorumlanması olan EQT Support RF’nin erkek modeli, süet paneller ve kalıplı üst detaylara sahip bir file yapısını içeriyor. Klasik detayları koruyan ve sadeliğinden ödün vermeyen model, karbon siyahı rengiyle sunuluyor. Kadın modeli ise nubuk panellere sahip bir fileli dil ve ön kısımda örgülü tekstil gibi kısmen değişim gösteren özelliklere sahip. Orijinal unsurlar tam olarak korunurken ayakkabının, karartılan saya, turkuaz rengindeki entegre 3 bantlı detaya sahip açık beyaz orta taban detayları da bulunuyor. Bu iki model de orijinal Equipment serisinin dayanıklı estetiğini ince bir dille ortaya koyuyor.

EQT Tekstil Koleksiyonu

 

adidas Originals, tekstil koleksiyonu ile Detroit şehrine saygı duruşunda bulunuyor. Bunu da, geçmişten gelen mirasını ve sadeliğini unutmadan yapıyor. 90’ların estetiğinden ve orijinal Equipment serisinin renk paletinden etkilenen yeni tekstil koleksiyonu, erişilebilir ve beraber kullanılabilir renklerle erkek ve kadınlara stil parçaları sunuyor. Tasarımlarda beyaz, fırça grisi ve vazgeçilmez EQT Yeşili gibi ikonik renkler öne çıkıyor. Dokumalı kabartmalar, yansıtıcı baskılar ve progresif maddeleştirmeler gibi detaylar, seriyi esas felsefesine uygun olarak başka bir seviyeye taşıyor.

Erkekler serisinde, EQT’nin klasik mavi gölgesi kullanılarak benzer prensipler daha klasik bir giyim koleksiyonu için kullanılıyor. 3 bantlı grafik baskıları ve panelli yapılar gibi benzer ayrıntılar, geleneksel bir tasarım tavrıyla klasik spor stiline sahip tasarımlarını kullanışlı cepler gibi ince detaylarla şekillendiriyor.