Arter’de 3 sanatçı 3 sergi

Bahar Yürükoğlu, Murat Akagündüz ve Şener Özmen’in yeni üretilmiş işlerinden oluşan üç kişisel sergi 15 Mayıs’a kadar Arter’de görülebilecek.

Bahar Yürükoğlu “Devridaim” isimli sergisinde, 2015’te Kuzey Kutbu’na yaptığı seyahatlerdeki deneyimlerinden hareket ediyor. Üretiminde ışık, mekân ve renk ile ilgili deneylere odaklanan Yürükoğlu’nun, Arter’in giriş katındaki sergisi, doğal ile yapay arasındaki çizginin bulanıklaştığı yerleştirme, video ve fotoğraflardan oluşuyor.

Bahar_Yurukoglu_Accession_2015
Bahar Yürükoğlu
Bahar_Yurukoglu_Monument_Yellow_2016
Bahar Yürükoğlu
Bahar_Yurukoglu_Seyruseferci_VideoStill02_2016
Bahar Yürükoğlu

Murat Akagündüz’ün “Vertigo” isimli sergisinde, sanatçının yeryüzündeki dağ zirvelerini, Google Earth görüntüleri üzerinden tuvale aktardığı beyaz üzerine beyaz serisi gösteriliyor. Doğayı resmetmek için dijital verinin aracılığına başvuran Akagündüz’ün sergisi, insan-doğa ilişkisinin gelişen teknolojiyle birlikte geçirdiği dönüşüme de işaret ediyor.

Murat Akagunduz MANA
Murat Akagündüz
Murat Akagunduz MANA
Murat Akagündüz 
u"
Murat Akagündüz

Şener Özmen’in “Filtresiz” başlıklı sergisi ise sıcak iklimlerde yaz gecelerini açık havada geçirmek için kullanılan, “taht” adı verilen platformlar etrafında şekilleniyor. Mekândaki “taht”ların arzuları yeniden yaşamak ya da yeni anılar yaratmak için birer düzlem işlevi gördüğü sergiyle Özmen, sanatçının kabul edilegelmiş kimliğinden çıkış yollarını araştırıyor.

Sener_Ozmen_ip_atlayan_kadinlar_1
Şener Özmen
Sener_Ozmen_ip_atlayan_kadinlar_2
Şener Özmen
Sener_Ozmen_ip_atlayan_kadinlar_3
Şener Özmen
Sener_Ozmen_ip_atlayan_kadinlar_4
Şener Özmen
Sener_Ozmen_ip_atlayan_kadinlar_5
Şener Özmen
Sener_Ozmen_ip_atlayan_kadinlar_6
Şener Özmen