Artık Snapchat’te kendi geofilter’ınızı yaratabilirsiniz

Snapchatter’lar bilir; bir fotoğraf ya da video çektiğinizde sola doğru kaydırdıkça birtakım filtreler karşınıza çıkar. Şimdi Snapchat o filtreleri, yani geofilter’ları kullanıcılara da açtı. Talep üzerine yapılan geofilter’lar, kullanıcıların kendi isteğine göre doğum günü partileri, düğünler, konserler ve daha fazlası için kullanılabiliyor.

Tanesi 5 dolardan başlayan geofilter’ların fiyatları kullanım süresine ve alana göre değişim gösterebiliyor. Kullanım süresi bir saatten 30 güne kadar değişebilirken, kullanım alanı ise 465 metre kareden 465 000 metre kareye kadar değişebiliyor.

snapchat-personal-geofilters

Sistem şöyle çalışıyor: İlk başta kullanıcılar Photoshop veya başka bir görüntü programında kendi filtrelerini tasarlıyorlar; ardından Snapchat’in yeni Geofilter portalı üzerinden onaya sunuyorlar. Uygulama tasarımcıların yaratıcı işler ortaya koyabileceği yeni bir alan da sunmuş oluyor.

Bu yeni kişiselleştirilen filtreler ABD, Britanya ve Kanada’da artık mevcut ve yakında birçok bölgeye daha yayılmaya başlayacak.

Snapchat’in kişisel geofilter’ların nasıl yüklenebileceğiyle ilgili tanıtıcı bir videosu da bulunuyor: