“Bir Gün CEO” Türkiye’de başlıyor

Odgers Berndtson’ın 10 yıldır global düzeyde yürüttüğü sosyal sorumluluk programı “Bir Gün CEO” (CEO for a Day) Türkiye’de de başlıyor.

Geleceğin lider adaylarını Türkiye’nin alanında öncü şirketlerinin üst düzey yöneticileri ile buluşturacak olan program, gençlere teorik eğitimin üzerine uygulamayı da görme şansı verecek.

Dünya çapında üst düzey yönetici araştırma ve değerlendirme çalışmaları yapan Odgers Berndtson, bugünün liderleri ile geleceğin liderlerini bir araya getiren sosyal sorumluluk projesi “CEO for a Day – Bir Gün CEO” programını Türkiye’de başlatıyor. 10 yıldır global düzeyde yürütülen program, dünya çapında 1 milyonun üzerinde kişiye istihdam sağlayan 15 lider şirketin CEO ve üst düzey yöneticileri ile genç lider adaylarını bir araya getirecek.

“Bir Gün CEO” programının Türkiye’deki ilk modülü Eylül 2017 – Nisan 2018 döneminde gerçekleşecek. Program için ulusal ve uluslararası saygın üniversiteler tarafından aday gösterilen öğrenciler, Türkiye’nin alanında lider şirketlerinin üst düzey yöneticileri ile bir gün geçirme imkanına sahip olacak.

Programının Türkiye ayağının Danışma Kurulu, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, FİBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Doğan TV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay ile Odgers Berndtson Yönetim Kurulu ve CEO Grubu Başkanı Barones Virginia Bottomley’den oluşuyor.

Programın Türkiye’deki ilk yıl katılımcıları ise Akkök Holding, Arvato, Borusan Holding, Deloitte, Denizbank, Doğan TV Holding, Fiba Holding, Kale Grubu, Koçsistem, Netaş, Nobel İlaç, Sabancı Holding, Siemens, Türk Traktör ve Zorlu Holding CEO’larından oluşuyor.

Programda neler var?

  • Liderlikte Başarılı Hikaye Anlatımı Çalıştayı (14 Eylül 2017)
  • Tasarım Odaklı Düşünme Çalıştayı (19 Eylül 2017)
  • Karmaşık Problemleri Çözebilme Çalıştayı (20 Eylül 2017)
  • Maestro Programı (4 Ekim 2017)
  • CEO & Genç Yetenek Günü (Ekim 2017 – Nisan 2018)
  • Rob Kapilow ve İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ile “Sonsuz Olanakları Dinlemeye Hazır mısınız?” (Nisan 2018)