Black Mirror’ın spin-off’u geliyor

Teknolojik bir distopyayı merkezine alan Netflix’in en popüler dizilerinden olan Black Mirror’ın spin-off’u ekranlara gelebilir.

Dizinin dördüncü sezonunun ilk bölümü olan U.S.S. Callister, uzayda geçen hikayesi ve Star Trek göndermeleriyle dizinin diğer bölümlerine göre son derece farklıydı. Özellikle Star Trek gibi kült olmuş yapımların hayranları tarafından dikkatleri çeken bölüm kimi izleyiciye göre sezonun en iyi bölümüydü. Bölüm hikaye örgüsüyle o kadar dikkat çekti ki üzerinden çok zaman geçmeden spin-off olasılığı gündeme geldi.

Blak Mirror’ın spin-off’u geliyor

Hollywood Reporter’a konuşan U.S.S. Callister bölümünün yönetmeni Toby Haynes, bu bölümün spin-off dizisini çekmeye hazır olduğunu söyledi. Bölümde video oyun şirketinin CTO’su olan Robet Daly’nin sadece kendisinin ulaşabildiği bir oyun yaratarak klonladığı insanları bu oyunun içerisine yerleştirmesi anlatılıyor.

Toby Haynes verdiği röportajda Blak Mirror’ın spin-off’u çekilme olasılığını şöyle anlatıyor: “U.S.S. Callister ve Metalhead bölümlerinin yapımcısı olan Louise Sutton ile konuşuyorduk ve Louise bana bu bölümü TV dizisi haline getirmek gibi mükemmel bir fikir sundu. Bu bölümü televizyon serisi olarak görmek için çok hevesliyim.

Bölümün fragmanını videodan izleyebilirsiniz: