Boğaziçi Sales Challenge başlıyor

Satış alanında kariyer hedefleyen ve satışı bizzat deneyimlemek isteyen öğrencilerin buluşma noktası Boğaziçi Sales Challenge başlıyor.

Türkiye’nin en köklü kulüplerinden olan Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün Satış Pazarlama alt kurulu imzalı etkinlik bu sene de “Satıyorum, Satıyorum, Sattım” mottosuyla yola çıkıyor.

Aynı zamanda yarışmanın katılımcılarına ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine özel sertifikalı satış eğitimi Boğaziçi Satış Akademisi de 24-25 Mart tarihlerinde çeşitli şirketlerin sponsorluğunda ve sektörün önemli satış uzmanlarının verdiği eğitimlerle gerçekleşecek.

Ön elemelerin ardından 14 Nisan’da gerçekleşecek olan final 2 etaptan oluşuyor. İlk etap olan “strategy” etabında yarışmacılara bir vaka verilip buna bir çözüm bulmaları ve bu çözümü jüri önünde sunmaları istenmekte. İkinci etap olan “negotiation” etabında ise yarışmacı grup sahnede bir jüri ile karşılıklı oturup, bilgileri bizim tarafımızdan verilmiş bir ürünü jüriye satmaya çalışmakta ve ikna yeteneğini sergilemesi gerekmekte.

Yurt dışı ve staj ödüllerinin verileceği Boğaziçi Sales Challenge’a katılım ücretsiz ve son başvuru tarihi 14 Mart. Bilgi almak ve etkinliğe başvurmak için bsc.buik.net sayfasını ziyaret edebilirsiniz.