Deadpool 2’nin yeniden çekimleri fanları korkuttu

Geçen sene ilk trailer’ı yayınlandığından beri dört gözle beklenen Deadpool 2’nin yeniden çekimleri, haklı olarak, hayranları tedirgin etti. Vizyona girmesine 2 ay gibi az bir süre kalmışken verilen bu karar filmin problemleri olduğuna dair söylentilere sebep oldu. Bazı söylentiler filmin test gösteriminin iyi geçmediği, seyircinin filmi sevmediğine dairdi. Neyse ki işin aslı korktuğumuz gibi değil.

Yeniden çekimlerin sebebini Negasonic Teenage Warhead karakterini oynayan Brianna Hildebrand’e sormuşlar, o da “Hayır, kötüye giden bir şey olduğundan değil. İnsanların yeniden çekimleri kötüye yorması da çok yaygın bir hata bence. Çoğu zaman yeniden çekimler izleyicilerin sevdikleri şeyden filme daha fazla koyabilmek için yapılır. [Yapımcılar] filmlerini tekrardan izleyip ‘şunu düzeltsek iyi olur’ derler. Bu konuda daha fazla ne diyebileceğimden emin değilim” cevabını vermiş.

Collider’ın yaptığı bir habere göre, test grubundaki izleyicilerin problemi Zazie Beetz’in oynadığı Domino’nun ve Josh Brolin’in oynadığı Cable’ın filmde yeteri kadar gözükmemesiymiş. Ve yeniden çekimlerin amacı da çok sevilen bu iki karakteri filme daha fazla koyabilmekmiş.

Deadpool 2 sevdikleriyle 18 Mayısta buluşacak.