Eğlenceli illüstrasyonlarla rastgele bilgiler

Eğer sağda solda gördüğünüz, duyduğunuz rastgele eğlenceli bilgiler ilginizi çekiyorsa çocuk kitapları illüstratörü Mike Lowery’nin #randomillustratedfacts hashtag’iyle paylaştığı Instagram post’ları tam size göre.

Çeşitli konular hakkında eğlenceli bilgiler gösteren Mike’ın işlediği konular inanmakta zorlanacağınız bilgiler içeriyor. Örneğin dişi bir tavşanın bir yıl içerisinde 800 çocuk, torun ve torunlarının çocuklarına sahip olabileceğini biliyor muydunuz? Ya da Las Vegas’ta takma dişlerin rehin olarak bırakılmasının yasak olduğunu?

Lowery’nin bazen iki bazen de 45 dakikada bulduğu ve ardından illüstrasyonlarını hazırlama aşamasına geçtiği bu bilgilerin bazılarına aşağıdan, tümüneyse Instagram hesabından ulaşabilirsiniz. Çalışmalarını bir kitap haline getirmek de Mike’ın planları arasında.

Bu arada rastgele bilgileri illüstrasyona dönüştüren tek kişi Mike da değil. Daha önce paylaştığımız, hayvanlarla ilgili üzücü gerçekleri eğlenceli çizimlerle anlatan Brooke Barker‘ın “Sad animal facts” serisine de göz atmadan geçmeyin.

Today’s random illustrated fact ! #randomillustratedfacts #sketchbook #pirates

Mike Lowery (@mikelowerystudio) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Rapid fire shark facts! #randomillustratedfacts #sketchbook #shark Mike Lowery (@mikelowerystudio) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

 

A random fact about your jeans #randomillustratedfacts #sketchbook

Mike Lowery (@mikelowerystudio) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

This is the US version of the holiday, which has been adapted from Sechseläuten Böögg (zürich). #randomillustratedfacts #sketchbook Mike Lowery (@mikelowerystudio) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Today’s #randomillustratedfacts from my #sketchbook

Mike Lowery (@mikelowerystudio) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Poor crocodiles. #randomillustratedfacts #sketchbook Mike Lowery (@mikelowerystudio) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()