Egos içinizdeki şekilciyi canlandırmaya çağırıyor

Kişisel bakım markası Egos; “İçindeki şekilciyi sev ve onu Egos’la besle” sloganı ile gençlere sesleniyor.

YouTube’da, Egos ile Şekilcilik kanalı üzerinden başlayan kampanya; Egos ürünleri kullanarak yapılan farklı saç şekillerini, internet fenomenleri ve vlogger’lar aracılığı ile anlatıyor. Marka; hem platform adı hem de sloganda yer alan “Şekilcilik” kelimesi ile ürün rasyoneli ve faydasına gönderme yaparken, gençlerin içindeki özgün olma ve kendi tarzını yaratma duygusuna atıfta bulunuyor.

egos

Egos; bu kelime ile hem gençlik pazarında ayrışmayı hem de gençler arasındaki pozitif ve eğlenceli duruşunu öne çıkarmayı hedefliyor. ‘‘Gençlerin; nasıl göründükleri, nasıl giyindikleri kendilerini iyi hissetmelerinde büyük rol oynuyor. Saçlarını da bu görünümün en önemli parçası olarak tanımlıyorlar. Sıradan bir kıyafet giyse bile saçı güzel şekillendirilmiş olan gençler kendini daha rahat, özgüvenli ve cool hissediyor’’ içgörüsünden yola çıkan kampanya, dijital dünyanın dinamiklerine uygun bir konseptle gençlere ulaşmayı hedefliyor.

egos2

Egos; sadece ürünlerini anlatmakla kalmıyor. Eğlenceli ve ilgi çekici içerikleri, gençlerin severek takip ettikleri Youtube vlogger’ları aracılığı ile hayata geçiriyor ve gençlerin beğenisine sunuyor. “İçindeki şekilciyi sev ve onu Egos’la besle” sloganını kullanan kampanyanın reklam hatırlanma oranı %40,7 oldu. Egos; kampanyanın ilk ayağında daha önce karşılaşılmayan bir rekora imza atarak, satın alma eğiliminde%20.5’e ulaştı.

egos_sekilci