‘Elektrikli Boya’ ile yaratıcılığınızı zorlayın

Eğer ki elektroniklerle ilgiliyseniz ve yaratıcı bir proje tasarlıyorsanız ‘Elektrikli Boya’ tam sizin için.

Elektrik akımını ileten boya bir nevi kablo düzeneği olarak görev görüyor ve herhangi bir materyal üzerinde kullanılabildiği için hem pratik hemde estetik anlamda birçok kullanıma açık. Siyah renkli yoğun boya, 10-15 dakika içerisinde hızlıca kuruyor ve lehimleme gibi işlemlerde de kullanılabiliyor. Yani eğer bilgisayarınızda ufak bir onarım yapmak istiyorsanız bu boyayı kullanabiliyorsunuz.

Ürünün yaratıcıları olan Bare Conductive kendi sitelerinde ‘Elektrikli Boya’nın kullanıldığı çeşitli tasarımlarını ve nasıl yapıldıklarını göstermişler. Origami lambalardan tutun, interaktif duvar resimlerine kadar birçok farklı kullanımı olan boya aynı zamanda eğitimde de rol oynayabilir. Boya, deneyerek öğrenme yoluna giden eğitim sistemlerin kullandığı STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) düzeni için yaratıcı bir araç olarak kullanılabilir.

Boyanın bir iyi yanı da başka materyallerle kaplandığı halde bile çalışabilmesi, yani boyayı istediğiniz renge boyayabiliyorsunuz. Projelerinizi gök kuşağının her renginde yapma seçeneğiniz var.

Peki ‘Elekrikli Boya’ nasıl çalışıyor? Boyayla çizdiğiniz “kablolar” elektriği boyanın içerisindeki karbon sayesinde iletiyorlar. Karbon sayesinde boyanın üretim maliyeti de oldukça düşüyor ve her yaştan kullanıcının karşılayabileceği bir ürün haline geliyor.

Kaynak: MyModernMet