Elon Musk’ın alev silahı şirkete 5 milyon kazandırdı

Tesla, Space X ve The Boring Company şirketleriyle geliştirdiği projelerle gündemden düşmeyen Elon Musk’ın alev silahı çok kısa sürede şirkete 5 milyon dolar kazandırdı.

Şirketin dünyadaki en güvenli alev makinesi dediği yeni ürününü Elon Musk, sosyal medya hesaplarından tanıttı ve satışı hakkında güncel olarak attığı tweet’lerle takipçilerini bilgilendirdi. The Boring Company çatısı altında üretilen alev makinelerinin ön satışı 500 dolardan başladı ve Musk’ın açıklamasına göre şirket şimdiden 10 bin adet satan bu makineler sayesinde 5 milyon dolar kazandı.

Elon Musk’ın alev silahı şirkete 5 milyon kazandırdı

Gerçek bir silah olan alev makinesinin güvenli kullanımı için şirket silahın gaz basıncını düşük tutmuş. Bu sayede silahtan çıkan alevler sadece yarım metrelik bir mesafeye ulaşıyor. Şirket aynı zamanda alev makinesinin yanında yangın söndürücü de satıyor. Tabii bu yangın söndürücü için ayrıca 30 dolar ödemeniz gerekiyor.

Şirket, şimdiden 10 bin satılan bu alevli silahlardan toplamda 20 bin adet üreteceğini açıklamıştı. Yani sadece bu ürün sayesinde şirketin kasasına 10 milyon dolar girmesi hedefleniyor.

Aynı zamanda Elon Musk alev makinesi sayesinde zombi saldırısı olduğunda bu silah sayesinde rahat edeceğinizi de söylüyor.