Elon Musk’ın şimdiki projesi ucuz konutlara mataryel sağlamak

Uzaya giden SpaceX ve elektrikle çalışan otomobil üreten Tesla şirketlerinin yaratacısı Elon Musk’ın şimdiki projesi ucuz konutlara, yapımında kullanılması için, tuğla sağlamak.

Elon Musk yaptığı açıklamada, The Boring Company’nin tünel açarken çıkardığı topraktan ucuz konutların yapımında kullanılacak tuğla üreteceklerini belirtti. The Boring Company şu anda Los Angeles şehrinin aldında Hyperloop ve Loop projeleri için kullanılacak bir tünel açmakla meşgul. 55 kilometre uzunluğunda olacak tünellerin sayısı belirsiz çünkü Musk ihtiyaca göre 30 kata kadar tünel açılabileceğini söyledi. Yani ortaya bir yığın toprak çıkacak ve artık tuğla yapımında kullanılacaklar.

Twitter’dan yaptığı açıklamalarını gerçeğe dönüştürmesiyle bilinen Elon Musk daha önce şekerleme şirketi kuracağına dair bir başka açıklamada bulunmuştu. Şekerleme şirketini gereksiz gören Twitter kullanıcılarıysa Musk’a tepki göstermişti. Bir kullanıcı “Elon, karşılanabilir konut pazarına girmeyi hiç düşündün mü? Ekonomik imkanları kısıtlı bölgelere  bir dolusu karşılanabilir ev inşa edip kiraların fiyatlarını senelerce düşük tutmayı ve bu dünya üzerinde kalıcı bir etki yaramayı?”

Elon Musk bu ve bu gibi tepkilere karşılık olarak mı açıklamada bulundu bilinmez ama tünel projelerinden artan toprağın atık olmayacağını biliyorduk. Şimdi bu açıklamayla beraber Musk’ın ve şirketlerinin pratiklik konusunda uzman oldukları yer edindi.

Elon Musk’ın The Boring Company ve diğer şirketlerini incelyen yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Dezeen