Fantastik yazar Melodi Baç’tan 100. Nesil

13 yaşında yayınlanan ilk seri kitabı Yasak ile dikkatleri çeken Melodi Baç, 2. serisi Anka ile de adından söz ettirmeye devam ediyor. Büyülü gerçekçiliği, fantastik atmosferi ile okurları bir yandan sürükleyen bir yandan şaşırtan Anka Serisi’nin 2. kitabı 100.Nesil’de yazar Crictus adlı fantastik bir gezegendeki ölümsüz iki kardeş arasındaki sonsuz taht savaşını anlatıyor.

Melodi Baç’ın Anka kuşunun efsanesinden yola çıkarak yazmaya başladığı Anka Serisi’nin 2. Kitabı 100. Nesil, bir yol hikayesi. Fantastik bir yolculuğu anlatan kitabın kahramanları, vücut değiştirerek hayatlarını devam ettiren Carmen Anka ve Enka Kamilla kardeşler; ihaneti, aşkı, arkadaşlığı, aileyi, fedakarlığı ve cesareti tanıtırken adeta yaşatıyor.

Carmen Anka tahta yeni çıkmıştır ve yabancısı olduğu büyük bir gezegeni idare etmeye çalışmaktadır. Bu sırada ölümsüz kardeşi Enka Kamilla ise yeni bir beden bulmuştur ve tahtına oturmak için hazırlıklarına başlamıştır. Enka ve Anka kardeşler arasındaki güç eşitliği her 100 nesilde bir bozulmakta ve 100. nesline ulaşan taraf çok daha fazla güç elde etmektedir. Bu sefer 100. Nesil Enka Kamilla'dadır. Anka Carmen, halkını ve her iki gezegendeki sevdiklerini korumak için kardeşi Enka Kamilla' yı yenmeli sayısız fedakarlıklar yapmalıdır. Hatta belki de çok daha fazlasını…