fizy 20. Liseler Arası Müzik Yarışması finalistleri belli oldu

Türkiye'nin dört bir yanından gençlerin katılımıyla gerçekleşen fizy 20. Liseler Arası Müzik Yarışması finalistleri belli oldu.

Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğindeki End Productions tarafından, fizy sponsorluğunda gerçekleşen ve genç müzisyenleri detekleyen yarışmanın İstanbul, Ankara ve İzmir’de yapılan elemelerine 49 ilden 465 okul katılmıştı.

Elemeleri geçip finale kalan 31 okulun öğrencileri 22 Nisan’da Bostancı Gösteri Merkezi’nde tekrar sahne alacak. Ön jüri tarafından yapılan değerlendirmede finalist olan 31 okula, fizy platformundan yapılan herkese açık oylamada en çok oyu alan 3 okul daha eklenecek. Bu 34 okul toplam 6 farklı kategoride yarışacak ve bu kategorilerde ilk 3’e girenlere çeşitli ödüller verilecek.

Amerika’nın, pop, R&B ve dans müziğindeki önemli sanatçılarından, ‘’It’s Raining Man’’ şarkısıyla hafızalara kazınan Martha Wash, jürinin onur konuğu olarak Türkiye’ye geliyor. Gecede ‘’Legend of Pop’’ ödülünün verileceği sanatçı, jüri üyeliğinin yanı sıra törende iki şarkısıyla da sahne alacak. ‘’Olmazsan Olmaz’’ şarkısıyla tanınan Güliz Ayla’da ‘’Yılın Genç Yıldızı’’ ödülünü alacak.  2010 ‘da Liseler Arası Müzik Yarışması’nın en iyi erkek solisti olan Baran Bayraktar da törende sahne alacak.

Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecek ve canlı yayınlanacak ödül töreni Hande Yener konseriyle son bulacak. 

No comments yet! You be the first to comment.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir