Friends ve Black Mirror evrenleri bir arada

Her ne kadar senaryoları ve türleriyle birbirlerinden çok farklı olsalar da Friends ve Black Mirror evrenleri bir araya getirildi.

1994-2004 yılları arasında yayında olan ve dünya çapında milyonlarca hayranı bulunan Friends, birçok kişi için en eğlenceli sitcom’lardan biri olarak hala popülerliğini koruyor. Netflix’te yayın hayatına devam eden Black Mirror ise distopik hikayesiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor ve teknolojiyle bezeli yepyeni evrenleri izleyicisine sunuyor. Peki Friends ve Black Mirror evrenleri arasında bağlantı olduğunu söylesek…

Friends ve Black Mirror evrenleri bir arada

Geçtiğimiz günlerde Netflix US’in resmi Twitter hesabında Friends’den Joey’li bir sahnenin görseli paylaşılarak altına Black Mirror’ın Metalhead bölümünün ismi yazıldı.

Ekim ayında da Friends’in Ross Geller’ının okuduğu kitabı anlattığı sahne paylaşılarak devamında Black Mirror’ın San Junipero bölümünün bir sahnesi paylaşılmıştı.

Birbirinden çok farklı iki dizi olsa da görsel ve videodan gördüğümüz kadarıyla Friends ve Black Mirror evrenleri bir arada da son derece güzel görünüyor.