Game of Thrones’un senaryosu çalındı

HBO, hackerların sunucularına eriştiğini ve içerisinde Game of Thrones‘un da olduğu 1.5 TB gibi büyük bir datanın çalındığını doğruladı.

Yakın zamanda Pirates of the Caribbean serisinin son halkası vizyona girmeden önce film hackerlar tarafından ele geçirilmiş ve Disney’den Bitcoin ile ödeme yapılması istenmişti. Netflix’in başına da benzer bir olay gelmiş ve Orange is the New Black dizisi internete sızdırılmıştı. Şimdi de siber saldırının adresi birçok popüler yapıma imza atan HBO oldu.

Saldırı sonucunda Ballers ve Room 104 dizilerinin henüz yayınlanmamış bölümleri sanal ortamda paylaşıldı ve dizilerin sızdırılmasının devam edeceği de hackerlar tarafından belirtildi. Şu sıralar kanal için en önemli dizi olan Game of Thrones’tan bölüm sızdırılmadı ancak o da tehlikede.

Hedef Game of Thrones

Şu sıralar 7. sezonuyla ekranda olan, dünya çapında büyük bir izleyici kitlesi bulunan ve sosyal medyada da isminden oldukça söz ettiren Game of Thrones’un henüz yayınlanmayan 4. bölümü sızdırılmasa da bölümün senaryosu sanal ortama yayıldı. Ancak hackerlar sızdırma işlemini yavaş yapmaya karar verdiği için ellerinde dizinin bölümünün hatta bölümlerinin de olabileceği düşünülüyor.

Şimdilik durumu araştırma aşamasında olan HBO, durumla ilgili net bir yorumda bulunmadı.