Gaming İstanbul ile parlak bir kariyer gençleri bekliyor

Her yıl artan bir ilgiyle karşılaşan Gaming İstanbul, 1-4 Şubat 2018 tarihleri arasında oyunseverlerle bir kez daha buluşacak. Harbiye İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen dijital eğlence ve oyun fuarı, eğlencenin yanı sıra, yapımcı ve dağıtıcı firmalardan temsilcileri, oyun dünyasının her alanından profesyonelleri bir araya getiren GIST Geliştirici Konferansları’na ev sahipliği yapıyor.

Düzenlendiği ilk yılda 46 bin ziyaretçiye ulaşan fuar, MEA (Orta Doğu & Afrika) bölgesinin en büyük etkinliği olmayı başaran fuar, ikinci yıl 82 bini aşan ziyaretçi sayısıyla dünyada da ilgi odağı oldu. Gaming İstanbul, yabancı basın tarafından “Kendi klasmanında dünyanın ilk beş fuarından birisi” olarak tanımlanıyor.

Birçok alanda fırsatlar

Oyun dünyası birçok farklı disiplinden insanı bir araya getiriyor. Bir oyun şirketinde çalışanlara bakıldığında karakter tasarımcısı, grafiker, müzisyen gibi yaratıcı alanlarda çalışanlar öne çıksa da, programcılar, arayüz uzmanları, hatta pazarlama, halkla ilişkiler, İK gibi klasik iş kollarına da ihtiyaç duyuluyor.

Oyun geliştirme konusunda kendisini geliştirmek isteyen gençleri, Gaming İstanbul’daki Geliştirici Konferansları’nda ciddi fırsatlar bekliyor. Fuardaki oyun, alışveriş ve eğlence alanlarının yanı sıra, konferanslar ve yatırımcılar için ayrılan alanlar da herkesi oyun dünyasına davet ederken, bugüne kadar Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirilen GIST Geliştirici Konferansları da, artık fuar bünyesinde yapılacak.

Konferanslarda kimler olacak?

Dört gün süren konferanslara katılımı kesinleşen konuşmacılar şöyle:

-Adam Hetenyi (Oyun Tasarım Bölümü Yöneticisi, Deck 13 Interactive)
-Graham McAllister (Direktör, Player Research)
-Marie Amigues (CEO, Altagram)
-Slava Taraskin (İş Geliştirme Bölümü Yöneticisi, Unity Ads)
-Erling Erlingsen (Halka İlişkiler & Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı, Funcom)

GIST Geliştirici Konferanslarının son günü, Türk oyun basınının bir araya gelerek oluşturduğu GoodGamers tarafından gerçekleştirilecek. GoodGamers Sunday başlığı altında yapılacak konferanslar, tamamen Türkçe olacak.

“Dünyanın ilk beş fuarından birisi”

Yabancı basın tarafından “Kendi klasmanında dünyanın ilk beş fuarından birisi” olarak tanımlanan fuar, bu yıl alanını 4 bin 400 metrekare büyütecek. Gaming İstanbul’a katılımı kesinleşen firmalar arasında arasında Pearl Abyss, ByNoGame, Param, Playstation, Monster Energy, Beluga, Red Bull, Vestel, Game Satış, Seti Medya, Oyungezer, Papara, Ewaapro, Proud Dinasours,Zocco’s, QP bilişim, OverGame, Zeren’s Universe, Appodeal, Admost, TCA, Portable Marketing ve Rising Tech yer alıyor.

Gaming İstanbul 2017’de neler oldu izlemek isteyenleri ise aşağıdaki videoya alalım.