Genç ressam sosyal medyanın gücü ile geçimini sağlıyor

Tablolarını geleneksel yöntemlerle görücüye çıkarmak yerine kendi yöntemleriyle satan 18 yaşındaki genç ressam, sosyal medyanın gücünü kullanarak geçimini sağlamayı başarıyor.

Dimitra Milan adındaki ressam, ailesi tarafından yönetilen, Milan Art Institute’ta eğitim almış. Ona öğretildiği gibi tablolarını bir süre geleneksel yöntemlerle gözler önüne sermiş. Ama bunun yeterli olmadığını düşünüp kendini internetin kollarına atmış. “Hala galerilerdeyim ve birkaç harika  galeri sahibiyle beraber çalışmayı planlıyorum ama bir yandan da ürettiklerimi direkt olarak satmak üzerine ve markamın sahibi olmak için girişimlerde bulunuyorum.”

Sanatını takipçilerine ulaştırabilmek için yeni yollar keşfeden Dimitra, kendileri de tanınmış sanatçılar olan ailesini söyle anlatıyor “Annem ve babam yaptıklarımı paylaşabilmem için yeni yöntemler denememi hep desteklediler. Onların deneyimlerinden faydalanabildiğim için çok şanslıyım.”

Dimitra’ya göre kendini tam zamanlı ressamlığa adamaya hazır olan herkes rahatça geçinebilir ve “ağzı kokan sanatçı” deyimine bir son verebilir. Ressam, sattığı yaylı boya tablolarından $10.000’a ulaşan miktarlar kazanıyor ve bunun sebebini de koleksiyoncularla kurduğu bağlara atfediyor “Koleksiyoncu sanatçıyla kişisel bir bağ hissettiğinde, sanatın kendisiyle de derin bir bağ kurmuş oluyor.”  Dimitra’nın koleksiyoncularıyla bir araya gelmesinde en fazla sosyal medya, video konferansları, internet ve ulaşım kolaylığı yardımcı oluyor.

Yunanistan’da geçirdiği bir aydan sonra işine yenilenmiş bir şekilde geri dönen Dimitra, hayal gücü ve görsel hikayelerle dolu birçok yeni eser üretti. “Artık kendimi ifade edebildiğime ve kendi kararlarımı alabildiğime göre işimde yeni bir adım atıyorum. Hayranlarıma doğrudan ürün ulaştırabildiğim yeni bir web sitem ve e-ticaret platformum var.” Dimitra’nın realism ile hayalci romantizmi bütünleştirdiği tablolarının büyük ilgi gördüğü Instagram ve Facebook takipçilerinin sayılarından aşikar. Dimitra, marka satışının önemini kavrayan tek sanatçı olmasa da, sosyal medyadan ve avantajlarından içgüdüsel olarak faydalanabilen bir neslin ilk temsilcilerinden biri.

 

Kaynak: Design You Trust