Gençler korkularını geçmişte bırakıyor

Leo Burnett Arjantin ve Samsung iş birliği kurarak markanın yeni global konsepti “Do what you can’t”in devamı niteliğinde ilk kez Latin Amerika bölgesine yönelik bir reklam hazırladılar.

İlk çıktığından bu yana yenilikçiliğin ve teknolojik gelişmelerin sınırlarını zorlamayan Samsung, “Dünyaya ilham ver, geleceği yarat” bakışını reklam kampanyalarına da yansıtıyor. Reklamda anlatıcımız “Korku”, bize geçmişteki gençleri tanıtıyor. Bale yapmak istese de engellenen erkekler ve yan yana görünmekten korkan lezbiyenler. Yalnız günümüze yaklaştıkça artık korkularını yenmiş, kendine inanan ve istediklerini gerçekleştiren yeni bir nesil görüyoruz. Paraşütle atlayanlar, eyleme katılanlar arasında “Korku” gittikçe yok oluyor.

Leo Burnett Arjantin’in yönetici kreatif direktörleri “Hepimiz söz sahibiyiz ve duygularımızı dünyaya teknoloji sayesinde ifade edebiliriz. Yeni nesil daha az önyargı ve sınırlamalarla yaşayacak. Bu reklamın amacı bize korkunun geçmişte kaldığını hatırlatmak” diye açıklıyorlar.

Künye
Reklamveren Samsung
Ajans Leo Burnett Arjantin
Yönetici Kreatif Direktörler Hernán García Dietrich, Tobías Tercic
Kreatif Direktörler Matías Eusebi, Ammiel Fazzari
Art Direktör Sebastián Arias
Yapımcı Iván Grichener
Yapım Şirketi Landia