Ghostbusters, yeni ekibiyle vizyona hazır

1984 yılında Ivan Reitman tarafından çekilen ve kült bir yapım halini alan Ghostbusters, bu yıl yeniden çekilen filmiyle gösterime giriyor. Paul Feig’in yönetmen koltuğunda oturduğu film yine komedi, bilim kurgu ve aksiyonu bir potada eritiyor.

Fragmana bakıldığında izleyicileri ilk filmden tanıdık gelen müzik ve görseller karşılıyor. Kütüphane hayaleti, Slimer ve Ecto-1 ile izleyicilere nostalji yaşatacak film 1984 yapımının daha modern hali olarak karşımıza çıkıyor. Mizah unsuru yönetmenin önceki filmleri (Bridesmaids, The Heat, Spy) de düşünüldüğünde ilk filme göre daha somut bir şekilde görülüyor.

Filmdeki yan roller, karakterler, mekanlar ve müziklere bakıldığında yeni Ghostbusters filmi bir devam filminden çok yeniden çekim olduğu izlenimini son derece etkili bir şekilde veriyor.

Yeni oyuncu kadrosuyla da göz dolduran filmde Kristen Wiig parçacık fizikçisi Erin’i, Melissa McCarthy paranormal uzmanı Abby’yi, Kate McKinnon tüm teknolojiyi yaratan nükleer mühendis Jillian’ı ve Leslie Jones da New York’u çok iyi bilen Patty’yi canlandırıyor.

Dün yayınlanan fragman, iki günde 8,5 milyon izlenmeye ulaşarak başarılı bir başlangıç  yaptı.

Bill Murray‘nin de oyuncu kadrosunda yer aldığı film 29 Temmuz’da Türkiye’de vizyona girecek.