Girişimciliğe burs alarak adım atın

Türkiye’de girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak, gençlere ilham vermek ve girişimciliği bir kariyer hedefi haline getirmek amacıyla kurulan Girişimcilik Vakfı, Fellow Programı’nın üçüncü dönemi için başvuruları almaya başladı.

Hâlihazırda 80 Fellow’la yoluna devam eden Girişimcilik Vakfı’na katılmaya hak kazanan öğrenciler, 12 ay boyunca 500 TL burs kazanma, girişim elçileri olarak farklı etkinlik ve projelerde yer alma, ilham veren rol modeller ile tanışma ve uluslararası girişim ağına dâhil olma şansını yakalayacak.

Altı aşamalı bilimsel bir seçim süreci ile belirlenen girişimcilik potansiyeli yüksek gençlere, Fellow Programı ile 12 ay boyunca 500 TL burs, hayatlarını değiştirecek ilham ve network, program dahilinde aldıklarını topluma geri vermelerini sağlayacak etkinlikleri yapabilme şansı, start-up’larda ya da şirketlerde staj imkanı tanınıyor.

19 Haziran‘a kadar bu adresteki başvuru formunu doldurup Girişimcilik Vakfı’na gönderen öğrenciler, bir sonraki aşamaya geçme hakkına sahip oluyor. Altı adımdan oluşan seçim süreci, yenilikçi ve bilimsel yöntemler aracılığıyla adayların motivasyonunu ve girişimcilik potansiyelini ölçen özel kişilik testlerinden, seçim komitesiyle yapılacak online ve yüz yüze mülakatlardan oluşuyor.

Fellow Programı, 17-24 yaşları arasında ve T.C. vatandaşı olan, Türkiye’de ikamet eden, Türkiye’de bir üniversiteye girmeye hak kazanmış ve kayıt yaptırmış olan, hâlihazırda Türkiye’deki üniversitelerin 1, 2, 3 ve 4. sınıflarında okuyan tüm üniversite öğrencilerine açık.