Girişimcilik Vakfı, genç girişim elçilerini bekliyor

Üniversitede okuyan gençlerin girişimcilik ruhunu keşfetmelerini sağlamak ve onlara bu süreçte rehberlik etmek amacıyla Girişimcilik Vakfı tarafından düzenlenen “Fellow 2015 Programı”nın başvuruları 19 Haziran’a kadar uzatıldı. www.girisimcilikvakfi.org adresindeki başvuru formunu doldurup Girişimcilik Vakfı’na gönderen öğrenciler, bir sonraki aşamaya geçme hakkına sahip olacak.

Fellow Programı’na katılma fırsatını yakalayanlar, program dahilinde ulusal ve uluslararası bir ağın parçası olacaklar. Her üç ayda bir, rol model alabilecekleri başarılı girişimcilerle bir araya gelerek onların hikayelerinden ilham alma şansını elde edecek olan başarılı katılımcılar, üniversitelerinde girişim elçileri olarak görev yapacak. Seçim sürecini başarıyla tamamlayan üniversite öğrencileri, aynı zamanda program kapsamında 12 ay boyunca aylık 500 TL burs almaya hak kazanacaklar.

Altı adımdan oluşan seçim süreci, yenilikçi ve bilimsel yöntemler aracılığıyla adayların motivasyonunu ve girişimcilik potansiyelini ölçen özel kişilik testlerinden ve seçim komitesiyle yapılacak online ve yüz yüze mülakatlardan oluşuyor.

Program, 17-24 yaşında, T.C. vatandaşı olan, Türkiye’de ikamet eden,Türkiye’de bir üniversiteye girmeye hak kazanmış ve kayıt yaptırmış olan ve hâlihazırda üniversitelerin 1, 2, 3 ve 4. sınıflarında okuyan tüm üniversite öğrencilerine açık.