Güney Kore’de biri Black Panther heykelini yıkmış

Biri, Güney Kore Busan’da çekimlerinin anısına dikilen Black Panther heykelini yıkmış. Disney tarafından yollanan iki heykelden birinin kırılıp dökülmesine Kore medyası da sessiz kalmadı.

Heykellerden biri Gwangalli’ye diğeri ise Gwangbok-ro’ya yollanmıştı. Gwangbok-ro’ya giden ve harap olan heykel Yonhap News’a göre Disney’e geri verildi. Busan Film Komisyonu ile dev şirket arasında heykele yapılan zarara karşı olası yasal yaptırım konuşmaları gerçekleşiyor. Güney Kore’de ne kadar güvenlik kamerası olduğunu düşünürsek yetkililerin saldırganı bulması yüksek bir ihtimal.

İddialara göre Mart’ın 16’sını 17’sine bağlayan gece sarhoş olduğuna inanılan bir şahıs heykeli kırmış. Kore Film Konseyi’nden bir yetkili ise The Korea Herald’a “Heykel dikildikten birkaç gün sonra pençelerinin hasar gördüğü tespit edildi, şimdi de aynı ay içerisinde yıkıldığını görmek büyük bir utanç” açıklamasında bulundu. İnternet ise heykelin kırıldığı bileği parmakla gösterip Aşil’in tendonuna gönderme yaparak “Sanırım Vibranium giysisinin zaafı bileğindeymiş” tarzında yorumlarda bulundu.

Kısa bir süre önce de Atlanta Hartsfield-Jackson Uluslararası Havalimanı‘nın Black Panther’in ülkesine, yani Wakanda’ya uçuş düzenlediği haberini sizlerle paylaşmıştık.