Hayvan sahiplenmek için her zaman yeriniz var!

“Her zaman daha fazlası için yer vardır. Sahiplenin!”

Hayvan sahiplenmeyi düşünen pek çok kişi var, ancak bunun eyleme dökülmesi için bazen biraz daha teşvik gerekebiliyor. Mumbai’daki World for All’un hayvan sahiplendirme amacıyla düzenlediği basın kampanyası bu amaçla oldukça yaratıcı bir kampanya düzenliyor.  

World for All Hindistan’daki sokak hayvanları için çeşitli çalışmlar düzenleyen bir kuruluş. Mumbai’da düzenleyecekleri hayvan sahiplendirme etkinliğini duyurmak, bilinçlendirmek ve katılımı arttırmak amacıyla bir kampanya düzenlemeye karar veriyor. McCann Mumbai ile çalıştıkları kampanyayı fotoğrafçı Amol Jadhav ve sanat yönetmeni Pranav Bhide hazırlıyor. İkilinin fotoğraflarında arka plan ve fotoğrafların kadrajlanmasıyla optik bir illüzyon yaratılarak iki farklı görselin aynı anda göze çarpması sağlanıyor. Fotoğraflar anne, baba ve çocukların, çiftlerin portrelerinden oluşuyor. Bu portrelerde insanların arasında oluşan negatif alan kullanılarak çeşitli hayvan figürleri oluşması sağlanıyor. Böylelikle portrelerde yer alan insanların hayatında sahiplenebilecekleri bir hayvana yer olduğu mesajı görsel olarak da verilerek kampanyanın “Her zaman daha fazlası için yer vardır. Sahiplenin!” sloganı bir kez daha vurgulanıyor.

İnsanları hayvan sahiplenme konusunda teşvik etmeyi amaçlayan, görsel açıdan oldukça güçlü ve yaratıcı bu kampanyanın şimdiden pek çok olumlu geri dönüşü var. World for All’un Mumbai’da  düzenlediği World For All Adoptathon etkinliğine katılım geçen yıla göre %150 oranında artarken 42 hayvanın bir gün içinde sahiplendirilmesi başarılmış. Ayrıca kampanya AdFest’te Bronz, One Show’da da finalist olarak önemli reklam yarışmalarında da ödül kazanmaya başlamış.

Yaratıcılık ve sosyal sorumluluğun bir araya gelmesinin bu harika sonucu her açıdan oldukça ilham verici!

No comments yet! You be the first to comment.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir