Hikayenin devamını getiren stajı kapıyor

Wattpad, gençlerin yoğun olarak kullandığı, dünyada 55, Türkiye’de 4 milyonun üzerinde aylık aktif kullanıcısı olan bir hikâye platformu. Kullanıcılar dilediklerini yazabiliyor ve yazılan hikâyelerle etkileşime geçebiliyor. Ayrıca platformun bünyesinde yazılan hikâyelerin yayınevi tarafından basılarak bestseller olduğuna, hatta beyaz perdeye uyarlandığına tanıklık ettik.

Wattpad ve Netcom Media ile iş birliği yapan gençlik odaklı entegre yaratıcı ajans YouthWorks, platformun global merkezinden de aldığı destekle birlikte dünyada ilk defa gerçekleştirilecek bir staj programıyla gençleri bünyesine katacak.

Yeni nesil reklam ve içerik yazarlarının, bugünün hikâye yazarları içinden çıkabileceğine inanan YouthWorks; ajansta geçen hikayede, reklam yazarlığı stajı yapan hayali karakter Özge’nin gözünden gerçek markaların gerçek sorunlarına değinerek, gençleri fikir üretmeye davet ediyor. Wattpad’de yazılan hikâyenin #YWsenaryo etiketi ile devamını getirerek fikirlerini belirten yazarlar arasından seçilecek kişiler, ajansın yaz stajı programında yer alacak ve reklam dünyasına ilk adımlarını atmış olacak. 

Serhat Gürcü, “Geleceğe yön verecek nesil olan, Z kuşağı olarak nitelendirdiğimiz kitle, günlük hayatlarının büyük bir bölümünü video içerik üreterek ve tüketerek geçiriyor. Video içeriğin yanı sıra aklındakileri dökmek, duygularını ifade etmek için de bolca yazıyor; hoşlarına giden, kendilerine yakın hissettikleri ne varsa okuyor, izliyor ve onlarla etkileşim kuruyor. Bu, markalar ve gençler arasındaki mesafeyi kısaltıyor ama duygusal anlamda bağ kurmak giderek zorlaşıyor. Markalar buna kulak vermek, gençleri anlamak ve buna göre iletişim yapmak durumunda” diyerek gençlerin önemini belirtiyor.

Ajansın Wattpad ile iş birliği yaparak oluşturduğu ve son katılım tarihi 28 Nisan olan programa buraya tıklayarak ulaşabilir, Özge’nin hikâyesine hem Wattpad üzerinden hem de Snapchat’ten (ozge.bakar) tanıklık edebilirsiniz.

No comments yet! You be the first to comment.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir