Hikayenin önemi 100 Storysetters platformunda

Ajans ve marka ekiplerinden oluşan bir grup reklamcı, hikaye anlatımının önemine dikkat çekmek için 100 Storysetters isimli yeni bir platform kurdu.

Platformun amacı; reklam, pazarlama, iletişim, PR, medya ve televizyon alanında işi hikaye anlatmak olan kişileri bir araya getirerek bir organizatöre ihtiyaç duymaksızın kar amacı gütmeden düzenlenecek seminer, konferans ve atölye çalışmaları ile hikaye anlatımı konusunda uzmanlaşmak.

100 Storysetters, ilk seminerinde hikaye anlatımı konusunda dünyanın en meşhur isimlerinden biri olan Robert McKee’yi ağırlayacak. Böylece Robert McKee’nin yılda sadece iki defa Londra ve Los Angeles’ta gerçekleşen "Story" seminerinin üçüncüsü İstanbul’da gerçekleşecek.

McKee, Story seminerinde mecra bağımsız bir şekilde içerik üreten herkes için hikaye anlatımının formüllerini paylaşacak. 3 gün süren bu seminere katılacak herkes; hikayenin hangi aşamalardan oluştuğunu, karaktere çatışmanın nasıl yükleneceğini, kahkahanın evrensel prensibi gibi birçok formülü öğrenecek.

Ajans başkanları, kreatif direktörler, marka yöneticileri, yönetmenler, senarist ve yapımcılardan oluşan bu 100 isim; seminere kendi şirketindeki 10 kişi ile birlikte katılacak. Ayrıca kampanyaya katılan her Storysetters hikayenin gücünü vurgulamak için #buişlerhikaye etiketiyle bir hikaye anlatacak.

2-4 Haziran’da Uniq Hall’de gerçekleşmesi planlanan Story seminerine katılmak ve Türkiye’nin 100 hikaye anlatıcısından biri olarak bu platformun kurucuları arasında yer almak isteyenler storysetters.com adresinden katılım sağlayabilirler. 

No comments yet! You be the first to comment.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir