“Hocam sınavım var ben oynamasam?”

Leverkusen, İspanya’ya takımın yeni yıldız adayı Kai Havertz’ten yoksun gitti. Sebebiyse 17 yaşındaki futbolcunun sınavlarının olması!

Atletico Madrid’i son yıllarda Vicente Calderon’da mağlup etmek oldukça zor. Özellikle de Şampiyonlar Ligi’nde. Bir de ilk maçtan 4-2’lik avantajlı skoru elde etmişse… Leverkusen tam kadro gitse dahi tur için oldukça zorlu bir mücadeleye girecekti. Ancak sakat ve eksik oyuncuların fazlalığı her şeyi daha zorlu kılıyor.

Almanya temsilcisi, dün resmi Twitter hesabından yaptığı duyuruda bu gece forma giyemeyecek oyuncuları bildirdi. Ömer Toprak, Jonathan Tah, Stefan Kiessling ve Lars Bender sakatlıkları nedeniyle bu gece formalarını terletemeyecek. Buraya kadar sıradan olan haber, 17 yaşındaki yıldız adayı Kai Havertz’in ise okulda önemli sınavları olduğu için bu gece oynayamayacağı açıklanınca gündem oldu.

17 yaşında olmasına rağmen bu sezon 23 maçta forma giydi Havertz. İlk Şampiyonlar Ligi karşılaşmasınaysa Tottenham maçında çıkmıştı. Avrupa’da futbolcuların eğitimleri oldukça hassas bir konu. Belçika’nın son dönemde yetiştirdiği en büyük yeteneklerden biri olarak gösterilen Youri Tielemans, halen Anderlecht’te forma giyiyor. Çünkü ailesi yıllar evvel gelen teklifler karşısında bunalıp “Oğlumuz tahsil hayatımı sağlıklı şekilde bitirmeden yurt dışına çıkmasına izin vermeyeceğiz” açıklaması yapmıştı. 

No comments yet! You be the first to comment.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir