İstanbul Comics & Art Festival dopdolu bir programla geliyor

dsm group tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen İstanbul Comics and Art Festival (İCAF), çizgi roman ve çizgiye dair tüm yaratıcı sanatları bir araya getiriyor.

8-10 Eylül 2017 tarihleri arasında Saint Joseph Derneği Sosyal Tesisleri (Club Quartier) ve Moda All Saints Kilisesi’nde düzenlenecek olan festival zengin bir programa sahip. Sevilen karikatüristleri, çizgi roman, animasyon, illüstrasyon, graffiti sanatçıları ve alternatif sanat performanslarını bünyesinde toplayan İCAF, workshoplara, söyleşilere, sanatçı oluşumlarının sergilerine ve imza günlerine ev sahipliği yapacak.

Çizginin dört disiplini bir arada

Bir şehir festivali olarak tasarlanan İCAF, çizginin dört farklı disiplini graffiti, çizgi roman, illüstrasyon ve animasyon sanatlarını biraraya getirecek, workshoplar, sergiler ve söyleşilere ev sahipliği yapacak, ünlü çizerleri çizgiseverlerle buluşturacak. Çizgiseverlerin yaratıcılıklarını ortaya koyacakları workshop etkinlikleri arasında “Comic Drawing Workshop”, “İlüstrasyon Atölyesi”, “Hand Lettering”, “Paper Cutting”, “Kolaj Atölyesi”, “Stencil”, “Suluboya Atölyesi”, “Mandala”, “Book Binding”, “Origami Lamp”, “Marker”, “Fanzin Atölyesi”, “Animasyon Atölyesi”, “Karakter Atölyesi” ve “Skateboard Atölyesi” yer alıyor.

Ünlü çizerler İCAF’ta

İstanbul Comics & Art Festival, karikatür ve mizah dünyasının önde gelen isimleriyle buluşma ve eserlerini yakından görme imkanı da sağlıyor. İCAF’a katılan isimler arasında Hicham Habci, Emrah Ablak, Ethem Onur Bilgiç, Furkan Nuka Birgün, Kutlukhan Perker, Devrim Kunter, Erdil Yaşaroğlu, Yıldıray Çınar, Sedat Girgin, Sümeyye Kesgin, Selçuk Ören, Cem Güventürk, Esen Karol, Çağıl Ömerbaş, Ali Paşaoğlu ve Beril Ateş bulunuyor.

Graffiti performansları, sergiler, imza günleri

İCAF’ta bu yıl yine şehrin en iyi graffiti sanatçıları performanslarını gerçekleştirilecek. Graffiti sanatçıları arasında Brezilyalı sanatçı Manoel Quiterio Santos da yer alıyor. Şehir temalı, animasyon film seçkisi ise üç gün boyunca gösterimde olacak. Sanatçıların ve oluşumların yaratıcı sergilerine ev sahipliği yapan İCAF’ta ünlü çizerler imza günleri de düzenleyecek. Kutlukhan Perker, “İnsomnia” kitabının lansmanını İCAF’ta gerçekleştirecek.

Çizginin en iyileri

İstanbul’un en iyi çizgi roman dükkanları, yayınevleri, koleksiyonerlerin özel seçkileri, çizgi dünyasına dair eski ve yeni değerlerin buluşacağı İstanbul Comics & Art Festival, çizgi dünyası ile sanatla etkileşimi bir araya getirerek üç gün boyunca eğlenceli bir deneyim sunacak.

Açılış partisi 8 Eylül’de

İstanbul Comics & Art Festival’in açılış partisi 8 Eylül’de Bant Mag. Havuz/Bina’da gerçekleşecek. Yerli sahnenin özellikle hip-hop üretimleri ile tanınan isimlerinden DJ ve prodüktör Da Poet, kendine has düzenlemeleri ve eski kayıtlardan ilham aldığı üretimleri ile tanınan Grup Ses ve Bant Mag. ekibinin DJ setin başında olacağı gece 22:00’de başlayacak.

Festival biletleri dsmticket.com’dan temin edilebilir.