J.J. Abrams, Tencent ile beraber Bad Robot Games’i kuruyorlar

Sadece film ve dizi yönetmekle yetinmeyen J.J. Abrams, Tencent ile beraber Bad Robot Games’i kuracaklarını ve video oyunu endüstrisine gireceğini açıkladı.

Fringe’den tutun Star Trek’e kadar birçok dizi ve filmin yapımında rol alan Bad Robot Productions şimdide oyun endüstrisine atılıyor. Çinli dev şirket Tencent ile yaptıkları ortaklık anlaşması ile Bad Robot Games’i kuran J.J Abrams’ın oyun dünyasına ilgisi olduğu önceden de bilinen bir gerçekti.

J.J Abrams ortaklık açıklaması sırasında “Ben büyük bir oyun hayranıyım ve oyun yapımcıların üzerinde çalışma fırsatı buldukları araçları ve içinde oynamak için bulundukları dünyaları kıskanıyorum” diyerek video oyunu endüstrisine olan ilgisini yeniden belirtti.

Ortaklık Bad Robot’tan tasarımcılar, görsel sanatçılar ve yazarlar Tencent’in yazılımcıları ve yapımcıları ile bir araya gelip oyun geliştirmesinden ibaret. Hedefleri ise bütün marketleri kapsıyor: Bilgisayar, konsol ve mobil cihazlar.

Abrams’ın projenin başında olmayacak aslında. Kendisi film ve dizi aleminde yer edinmiş bir isim olsa da video oyunları dünyasına, en azından yapım aşamasına, uzak birisi. O yüzden projenin baş ismi olarak Dave Baranoff seçilmiş. Baranoff, Bad Robot için çoktan çeşitli interaktif ve oyun ile ilgili içerik yarattığından pozisyon için gayet uygun bir isim. Ayrıca bu onun video oyunları konusundaki ilk girişimi de değil. Baranoff ve Bad Robot daha önce Epic ve ChAIR oyun şirketleriyle Spyjinx isimli bir video oyunu yapmaya başlamışlardı.

Duskers isimli oyunun yaratıcısı Tim Keenan ise yaratıcı direktör olarak belirlendi. Bu bilgiler haricinde bir proje veya herhangi başka bir gelişim ortağı duyurulmadı.

Kaynak: TechCrunch