JR.’ın Eylül sayısı çıktı!

JR. by Campaign’in Eylül sayısı Manolya Çelikler imzalı kapağıyla çıktı!

Artnivo.com sanatçılarından Manolya Çelikler, JR.’ın yedinci sayısı için Karen Houppert’in regl tabusunu konu eden kitabı Lanet’in bir sayfası üzerine genç bir kadın portresi işledi.

Neden mi?

Çünkü Manolya, “Beni rahatsız eden şeylerin, insanları da rahatsız etmesini istiyorum” diyen ve toplum tarafından ötekileştirilen herkesi sanatı yoluyla anlatmak isteyen cünyır bir sanatçı.

Manolya Çelikler’i Inspiration sayfalarındaki sohbetimizi okuyarak daha iyi tanıyabilirsiniz. Eylül sayısının öne çıkan diğer konularıysa şöyle;

  • Sanatçılarla deneyim yolculuğu başlıyor

14. İstanbul Bienali, 5 Eylül – 1 Kasım tarihleri arasında tüm şehre yayılıyor. Artnivo sanatçıları da Bienal’e paralel olarak iki ayrı projeyle Zorlu PSM’de yer alıyor.

  •  Hangi sektörler cinsiyet eşitliğine önem veriyor?

LinkedIn, kendi veri tabanından yararlanarak yaptığı “Economic Graph” isimli grafik araştırmasında farklı sektörlerde kadınların yerini tespit etti.

  • Sanal gerçeklik ve 3D baskı, sanatla buluştu

Teknolojinin bu kadar hayatımıza girdiği bir çağda taklit sanatına olan etkisi de inkar edilemez bir noktada. Bua son zamanlarda örnek olabilecek projeler ise Smithsonian Enstitüsü ve British Museum’dan geldi.

  •  Yeni kış sezonu kapıda

Moda camiası bu ayki defilelere odaklanmış gelecek yazın trendlerini beklerken, Gökçecan Yürekli de JR. için bu kışın trendlerini derledi.

  • Parkelerin Jedi Knight’ı

Asıl ismi Cedi Osman. Ama arkadaşları ona Jedi Knight diyor. Yalnız kaldığı zamansa hiç affetmiyor, topu çemberden içeri hemen atıveriyor. Bu ayki Sports sayfalarımızın konuğu Cedi Osman oldu.

  • Yeni sezonun yerli komedileri

Türkiye’deki komedi yapımları son birkaç senedir hızla çoğalıyor. Furkan Erkan, bu sonbaharda beyaz perdede göreceğimiz sekiz iddialı komedi filmini yazdı.

  • Müziğin 7/24 susmadığı festival: Sziget

Yüzlerce sanatçı, onlarca sahne, 95 ülkeden 441 bin katılımcı, bir müzik aşığı ve etrafında gelişenler… Gülşah Görücü, Ağustos ayında gerçekleştirilen dünyanın en büyük müzik festivallerinden Sziget’i yazdı.

Eylül sayısına e-dergi olarak aşağıdaki kutudan ulaşabilirsiniz.

Keyifli okumalar…

JR. by Campaign Eylül sayısı / ücretsiz e-dergi: