Juventus ve taraftarları, takım sevgisini farklı boyuta taşıdı

Juventus, Ocak ayında yeni kulüp logosunu tanıtmış ve birçoklarından tepki çekmişti. Ama belki de en talihsiz olan üç taraftarın gönlünü onlara dövme yaptırarak almayı başardılar

Dövme yaptırmak, birçokları için radikal bir karardır. Eljero Elia, 24 Nisan 2016’da Feyenoord sevgisini, vücuduna taşımaya karar vermiş ancak kulübün adının “Fenenoord” ve maç tarihinin “24 Mayıs” yazılması sonucu mağdur olmuştu. Bu dövme sanatçısı ve müşterisi arasında bir anlaşmazlık ya da beceriksizlik gibi olsa da Juventus’un durumu farklı. Kevin Prota adlı taraftar, 3 Ocak’ta kulübün logosunu sol omzunun arkasına dövme yaptırmış ve bundan gurur duymuştu. Ta ki Juventus, ertesi gün yeni logosunu açıklayana kadar!

Gelen mesajlar sonrasında şaşkına dönen Prota, “Önce inanmadım. Whatsapp grubundan birileri, kulübün logosunun değiştiğini söylediler ve birkaç görsel attılar. İtiraf etmeliyim, bunu internette dönen trollemelerden biri sandım.” diyor düştüğü durum karşısında. “Sonrasında resmi açıklamayı görünce olayın farkına vardım. Olayı sindirdikten sonra gülmeye başladım, olan olmuştu. Ancak Juventus Başkanı Andrea Agnelli’den bir isteğim var, böyle bir durum söz konusu olduğunda lütfen bana haber verin. Telefon görüşmesi olur, mektup fax bile olabilir. Böylelikle bugünü, geriden takip etmem”

Kulüp, yaptığı sosyal medya araştırması sonrasında tek dövme mağdurunun Prota olmadığının farkına varınca harekete geçti ve üç mağdur taraftar için bir dövme kliniği ayarlandı. Prota ve diğer iki mağdur taraftar, yeni logo dövmelerine ücretsiz bir biçimde kavuştular. Biri muhtemelen kulübün tarihine sırtını dönmek istememiş olacak ki pek kimsenin görünmeyeceği bir yere, bacağının üst kısmına yaptırmış.

Zaman değişiyor taraftarların refleksleri de. Juventus’un mağduriyeti giderme çabası da güzel gibi duruyor, sizce?

No comments yet! You be the first to comment.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir