Keşke Ben Yapsaydım: Gizem Aparanoğlu

Bu ay Keşke Ben Yapsaydım diyerek kendisinde ayrı bir yeri olan reklam filmini anlatan isim Wanda Digital’ın Jr. Metin Yazarı Gizem Aparanoğlu (25) oldu.

 Zamanında Toplum Gönüllüleri Vakfı vasıtasıyla Türkiye’nin en gelişmiş hastanelerinden İstanbul Tıp Fakültesi (ÇAPA) çocuk onkoloji bölümüne desteğe gidiyor ve oradaki çocukların çocukluğunu yaşayamadan verdikleri büyük savaşlarda biraz olsun onlara destek olmaya çalışıyorduk. Hapishanesi yatak olan çocukların gidemedikleri okullarda öğrenebilecekleri el işi, boyama, hikaye kitabı okumaları, kart oyunları ve benzeri aktiviteleri birlikte gerçekleştiriyor; onlara haftada bir gün acılarını unutturmaya çalışıyorduk. Verdikleri savaş takdire şayandı. Yaşımdan, kafama taktıklarımdan, pes ettiğim streslerden utanıp; hayatta tanıdığım en güçlü insanların 3, 4 ve 6 yaşlarında çocuklardan oluşmasına hayran olmuştum.

SickKids Vs. Undeniable, bir hastanede her gün yenisi verilen bu insanüstü savaşları en uygun metaforlarla birleştirerek anlatmış. Tıbbi araçlarla çizgi romanların süper kahramanlarını kavgaya sokan bu iki dakikalık muhteşem film; Donnie Daydream’in “Undeniable” adlı soundtrack’i ile daha da yukarılara tırmanmış. Çocukların kararlı duruşu, prodüksiyonun güzelliği derken hem kıskandıran hem de gönülden “helal olsun” dedirten bir iş çıkarmışlar. Gerçekten keşke ben yapsaydım.

Künye:

Marka: The Hospital for Sick Children
Kampanya: SickKids Vs. Undeniable
Yayın: Ekim 2016

Bu yazı ilk olarak JR. by Campaign Aralık 2017 sayısında yayımlanmıştır.