Kristal Elma emektir, gökten düşmez

Ekim ayının hepimiz için farklı anlamları var. Doğum günü, evlilik yıl dönümü, bir kediyi sahiplenişin ya da bir şehirden ayrılışın yıldönümü gibi gibi… Ama reklam ve pazarlama sektörü için Ekim ayının bir anlamı daha var, o da cünyırından sinyırına tüm sektörü bir araya getiren Kristal Elma Festivali.

sedaedito

2014 yılında yaşadığım ilk Kristal Elma deneyiminin ardından bu yıl festival bana bir başka ilki daha yaşama imkanı sunuyor. Festival heyecanımı ikiye katlayan bu ilkin ne olduğundan ilerleyen satırlarda bahsedeceğim. ^^,

Aylardır süren hummalı çalışmalar ve gergin bekleyiş 5-7 Ekim arasında yerini verimli bir atmosfere bırakacak. Alanında uzman onlarca ismin, 3 gün boyunca yapacağı konuşmalarla teknoloji, reklam, VR, yaratıcılık, sinema, TV, spor ve daha aklınıza gelebilecek birçok trendi iliklerinize en verimli şekilde işleyeceği bir festival daha bizi kucaklıyor olacak.

Ve tabii Kristal Elma Ödül Töreni’nde de gecesini gündüzüne katıp çalışan, birbirinden değerli ve başarılı kampanyalara imza atarak hem yaratıcılıkta yeni kapılar açan hem de müşterisine değer katan reklamcılarımızı birkez daha bol bol alkışlayacağız. Bakalım yer çekimi kanunlarından nasibini alıp elmaları kucaklarında bulan, sonra sevinçten bu kanunlara karşı koyanlar kimler olacak.

1 tam gün sadece Future

“Bugünün cünyırları yarının sinyırları” mottosuyla her Kristal Elma Festivali’nin gözbebeği olan Future, bu yıl bir tam günü sadece kendisine ayırdı. Geçen yılların aksine bu yıl Future oturumları diğer oturumlarla eş zamanlı olmak yerine, 30’dan fazla konuşmacı bir gün boyunca tüm salonlara yayılacak. Ben de Yeni Nesil Dergicilik’i konuşmak üzere değerli 2 meslektaşım Can Zeydan (Calling) ve Hakan Dedeoğlu (Bant) ile beraber ilk kez sahnede olacağım. Daha önemli bir işiniz yoksa, bizi dinlemeye hepinizi bekleriz 🙂

“Festival festival dediniz, peki kimler/neler var bu festivalde biraz ayrıntı versenize” diyenleri, festival özel içerikleri de bulabilecekleri JR Ekim sayısıyla baş başa bırakalım.

Unutmadan; en güncel festival bilgileri için www.kristalelmafestivali.com adresini de takip etmeyi ihmal etmeyin.

Keyifli okumalar 🙂

 

Bu yazı ilk olarak JR. by Campaign Ekim 2016 sayısında yayımlandı.