Kristal Handmade vol.2

Sektörün cünyır art direktörleri, Kristal Elma özel sayısı için kendilerine yönelttiğimiz soruları tasarımlarıyla cevapladılar. Bugünkü Jr. Handmade köşemizin diğer konukları ise Kramp Jr. Art Direktörü Burcu Salıcı, Basitanlat Video Motion Designer Müge Durukan ve  TeamRed Jr. Art Direktörü Nuray Güney oldu. 

burcu-saliciBurcu Salıcı
Jr. Art Direktör, Kramp
Toros Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünden mezun ol​an Burcu, sektörde ikinci yılını kutluyor. Şu an Kramp’ta Art Direktör olarak çalışan Burcu aynı zamanda FrontalFactory için tabak desenleri de tasarlıyor. Kristal Elma’ya özel hazırladığımız Handmade sayfalarımızın sevgili konuğunun cevapları için şuradan buyurun.
 handmade-burcu-salici4
handmade-burcu-salici1
handmade-burcu-salici3
ekran-resmi-2016-10-10-12-05-10
handmade-burcu-salici5

muge-durukanMüge Durukan
Video Motion Designer, Basitanlat
Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Tasarım Bölümü mezunu olan Müge, çocukluğu çizgi film izleyerek geçen biri olarak her zaman animasyon yapmak istemiş ve bu arzusunu da Basitanlat’ta gerçekleştirmiş. Yaklaşık 2 senedir Video Motion Designer olarak çalışan Müge, animasyonun yanı sıra tasarım ve illüstrasyonla da uğraşıyor. Ayrıca dediğine göre kendisi büyük bir çizgi roman hayranıymış; hatta geek bile sayılabilirmiş.

handmade-muge-durukan2 handmade-muge-durukan5

ekran-resmi-2016-10-10-12-12-42handmade-muge-durukan4


nuray-guneyNuray Güney
Jr. Art Direktör, TeamRed
Eskişehir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü’nden mezun olduktan sonra, eğitimini Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Grafik Tasarımı okuyarak tamamlayan Nuray; resim sevdasının okumayı sökmediği yıllarda başladığını söylüyor. Team Red’de cünyır art direktör ve henüz 25’inde. Daha çok resim çizmek için “Bana yarınlar lazım,” diyor. Biz de ona Kristal Elma’yı sorduk…

handmade-nuray-guney1 handmade-nuray-guney5 handmade-nuray-guney3 handmade-nuray-guney4handmade-nuray-guney2

 

Bu çizimler ilk olarak JR. by Campaign’in Ekim 2016 sayısında yayımlanmıştır.