Mark Zuckerberg için “F*ck Zuck” kampanyası

SABO isimini kullanan sokak sanatçısı, Mark Zuckerberg hakkında çıkan başkanlık dedikoduları üzerine “F*ck Zuck” isimli bir kampanya başlattı.

Henüz Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’den resmi bir açıklama gelmese de teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden biri olan ve popülerliğiyle de dikkatleri üzerine çeken Zuckerberg’in Amerikan başkanlığına aday olması bekleniyor.

Düzenlediği Harvard gezisiyle, Amerika’nın dört bir yanında Facebook kullanan sıradan insanlarla buluşmasıyla ve günlük koşusuyla milyonlarca kişiye ulaşan ve ‘kameraya oynamayı’ seven biri olmasıyla Zuckerberg şimdiden birçok kişinin başkan adayı olarak gösterdiği isimlerden biri. Tabii bu herkesin Zuckerberg’i sevdiğini göstermiyor. Tıpkı SABO gibi.

Mashable’a açıklama yapan SABO, Zuckerberg’in başkan olması fikrinden nefret etmiş ve bunun üzerine böyle bir kampanya yürütmeye karar vermiş. Bunun üzerine sokakları afişlerle donatmış. Afişlerin yanında unsavoryagents.com sitesinde de üzerinde “F*ck Zuck 2020” sloganın yer aldığı poster ve çıkartmalar da yer alıyor.