Masumiyet Müzesi’nde ‘online’ bir gezi

Orhan Pamuk’un Masumiyet Müzesi romanını ve romandaki yürek yakan aşkı biliyorsunuz, Masumiyet Müzesi’nin gerçek anlamda var olduğunu da biliyorsunuz, ama size uzak olduğu için gidip gezemiyorsunuz… O zaman, müzenin Google Cultural Institute platformuna taşındığını bilmek size iyi gelecektir.

Google Cultural Institute’un Sanat Projesi kapsamında, Masumiyet Müzesi, yüksek çözünürlüklü görüntüleriyle artık dünyanın her yerinden gezilebilecek. Kullanıcılar online ortamda müzedeki 51 eseri (bunlardan biri Gigapixel teknolojisiyle yüksek çözünürlüklü görüntülenebilen 4213 İzmarit) ve sergiyi görüntülerken, Street View teknolojisi ile müzeyi panaromik olarak gezecekler. Buna ek olarak kullanıcılar Türkiye’de ilk olarak bir müzeye Google Playstore’dan indirdikleri “Masumiyet Müzesi” uygulaması ile cep telefonlarından da erişebilecekler.

Orhan Pamuk’un kaleminden okuduğumuz Kemal ile Füsun’un 1974’te başlayıp 2000’li yılların başına kadar süren aşk hikayesini bambaşka bir açıdan keşfetmek ilginizi cezbettiyse sizi bu adrese alalım.