Mavi’den yeni bir moda deneyimi: ilovemavi.com

Giyim tarzına önem veren, üstüne bunu Instagram gibi platformlardan da paylaşmayı seven biri misin? Arkadaşlarından ve hatta tanımadığın insanlardan da like’lar geldikçe için kıpır kıpır mı oluyor? O halde senin için güzel bir haberimiz var; artık bu paylaşımlarını ilovemavi.com üzerinden yapıp tarzını Mavi jürisinin onayına sunabilirsin.

ilovemavi.com, Mavi’nin; markayla daha önceden de denim kültürü üzerinden konuşan, onun adına içerik yaratan; #ilovemavi hashtag’iyle fotoğraflarını gönüllü olarak paylaşan kişilerden ilham alarak yarattığı bir platform.

Platform, lansmandan sonraki ilk 20 gün içerisinde 200 bine yakın ziyaret aldı ve 1500’den fazla stil paylaşıldı. 2016’da hayata geçirilen bu proje, bir bakıma Uzak Doğu’da başlayan ve Avrupa’da etkilerinin görüldüğü “social commerce” akımının Türkiye’deki öncülerinden biri. Buradaki amaç, Mavi müşterisini bir celebrity’e dönüştürmek, onu markanın yüzü yapmak.

Gülsu Gelgün
Gülsu Gelgün

Twitter, Facebook vb. sosyal ağlarda olduğu gibi burada da ilk etapta bir kullanıcı adı oluşturuluyor. Sonrasında en az bir adet Mavi ürünü içeren (giyim ya da aksesuar fark etmiyor) giyim stillerini yansıtan fotoğraflar platforma yükleniyor. Mavi’nin onayından geçen stiller de ilovemavi.com’da yayınlanıyor. Sonrasındaysa gelsin like’lar…

Buradaki macera, tarzını paylaşmak ve like toplamakla da bitmiyor; her ay bir kadın ve bir erkek kullanıcı, ilovemavi’deki beğenilerine ek olarak Mavi jürisinin seçimiyle, stilini tamamlayacak “ayın stili ödülü”nü kazanıyor. (Hayır, bu ödül sandığınız gibi illa bir Mavi ürünü olmayacak. Peki ne mi olacak? O kısım sürpriz.)

Kullanıcıların profilinde kendi Spotify listeleri de yer alacak

Platformda stil paylaşma ve takip etme özelliklerinin yanı sıra blog ve müzik bölümleri de bulunuyor. Blogda modanın yanı sıra müzik, film, dizi gibi her kullanıcının ilgisini çekebilecek güncel, lifestyle haber ve yazılar yer alıyor. Müzik bölümündeyse Spotify’la gerçekleşen iş birliğiyle, sürekli güncellenen bir playlist, kullanıcıları yeni şarkılarla buluşturuyor. Sonraki adımda her kullanıcının profilinde kendi Spotify listesi de yer alabilecek.

Yakın zamanda Aşık Oldum ve Bana Sor gibi yeni bölümler de ilovemavi’ye eklenecek. Aşık oldum ile kullanıcılar eğer karşılıklı olarak birbirlerinin tarzını beğenirlerse eşleşebilecekler. Bana Sor kısmındaysa merak ettikleri bir soruyu bir ünlüye sorabilecekler. ilovemavi, mobil uygulama olarak da kısa zaman içerisinde indirilebilir olacak.

Stilini en çok beğendiğimiz iki kullanıcı Mart sayımızda yer alacak

Biz yaratıcı gençler için bir platform yarattık; Mavi de stilini paylaşmak isteyen gençler için bir platform oluşturdu. Yaratıcı ve stil sahibi gençlerse iki platformda da yer alabilecekler. ilovemavi.com’a fotoğrafını yüklemiş kullanıcılar arasından seçeceğimiz bir kız ve bir erkek, stilleriyle ve röportajlarıyla JR. Mart sayısında olacak.

Aydan Sıvacı
Aydan Sıvacı
Göktuğ Sarı
Göktuğ Sarı
Deniz Cıbıl
Deniz Cıbıl
Ezgi ve Öykü
Ezgi ve Öykü