McDonald’s, lüks burger kutusuyla moda dünyasında

McDonald’s UK, ünlü modacı Julien Macdonald ile yaptığı iş birliği ile hazırlanan “lüks” burger kutusuyla moda dünyasına parlak bir adım attı.

Popüler modacı Julien Macdonald’ın hazırladığı bu kutular, gurme burgerin yeni Signature Collection serisi için özel üretim olma özelliği taşıyor. The Signature Collection, seçili restoranlarda sunulmaya başlandı ve 2017 yılı sonuna kadar İngiltere’deki 900’den fazla McDonald’s restoranından ulaşılabilecek. Bu hafta ise toplamda 1000 adet kutu, İngiltere genelindeki McDonald’s etkinlikler serisinde ulaşılabilir olacak.

Özel kutunun geliri bağışlanacak

Macdonald’ın el yapımı olan bir özel kutu ise fast food zincirinin Ronald McDonald House hayır kurumu adına para toplamak üzere açık artırmayla satılacak.

mcdonalds-lux-box

Birbirinden popüler isimleri giydiren Macdonald konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Moda kreasyonlarımdan ve süslü kırmızı halı kıyafetlerinden ilham aldım. Altın, barok dönemi esintili, kristal süslü kutu, lüks McDonald’s Signature Collection burger için mükemmel bir paket.”

Marka bu çalışma için hazırladığı videoyu yalnızca Facebook sayfasında paylaştı.