Mülteci çocuklar bienal için poster tasarladı

Aktivist giyim markası reflect, Suriyeli çocuklar ile gerçekleştirdiği sanat terapisi atölyesinde yeni bir projeye imza attı ve mülteci çocuklar bienal için poster tasarladı.

Programda halen devam eden 15. İstanbul Bienali’nin “iyi bir komşu” teması ele alındı. Hamdi Ulukaya Girişimi Startup Destek Programı içerisinde yer alan reflect’in Small Projects İstanbul ile birlikte gerçekleştirdiği atölye sonunda mülteci çocukların tasarımları bienal posterlerine uygulandı ve şehrin farklı noktalarına yayıldı.

Hamdi Ulukaya Girişimi Startup Destek Programı içerisinde yer alan aktivist giyim markası reflect, modaya sosyal sorumluluk bilinci taşıma anlayışını yeni bir proje ile pekiştirdi. Her koleksiyonda farklı bir sosyal meseleye odaklanmayı hedefleyen reflect, bir süredir Suriyeli mülteci çocuklar ile yürüttüğü sanat terapisi atölyelerini bu kez giyimin dışına taşıdı.

Atölyeden çıkan sonuçları bienal posterlerine uygulayan reflect, dört farklı posteri şehrin farklı noktalarına yaydı. Bienal posterlerine alternatif olarak üretilen posterler, izleyiciyi 12 Kasım’a kadar devam edecek olan bienale farklı bir bakış açışıyla yönlendirmeyi amaçlıyor.

Mülteci çocuklar bienal için poster tasarladı