National Geographic Yılın Gezgin Fotoğrafçısı’nı seçiyor

Her sene olduğu gibi bu senede National Geographic Yılın Gezgin Fotoğrafçısı’nı belirleyebilmek için birbirinden güzel ve etkileyici fotoğraflara sahne oldu.

National Geographic Yılın Gezgin Fotoğrafçısı Yarışması son turlarına girdi. Katılım günü 31 Mayıs’ta sona eren yarışmanın girdileri National Geographic Travel sitesinde toplandı ve kullanıcıların gözleri önüne serildi. Birincinin 10 bin dolar, ikinci ve üçüncünün ise 2 bin dolar alacağı yarışmanın sonuçları haziranın sonunda açıklanacak. 11-15 Haziran arasında ise kullanıcılar beğendikleri fotoğrafları belirleyip, fotoğrafların People’s Choice onurunu kazanması için oy verebilecekler.

Bu seneki Yılın Gezgin Fotoğrafçısı Yarışması’ndan birkaç girdiyi aşağıda görebilirsiniz.

“Nakameguro Cherry Blossoms”. “Işıklandırılmış kiraz çiçekleri gerçekten muhteşemdi.” (Hiroki Inoue)
“First Train in the Street”. “Enoshima ray hattı Japonya’daki bir çarşı pazar sokağından geçiyor. Sokak gün boyu arabalar ve insanlarla dolu. Sabahın erken saatlerinde az insan sokağa çıktı ve ilk trenin ışıkları uzaktan gelirken sabah yağmuru rayları parlıyor gibi gösterdi”. (Hideyuki Katagiri)
“Lava Falls” “Lava suya akıyor. Patlamalar yaşandı ve sıcak duman etrafımızı sardı. Kamera lensim buğulandı.” (Tetsuya Nomura)
“Chasing Lunch” “Yavru bir siyah uçlu resif köpekbalığı yemek zamanında mavi çaça sürüsünün arasında dolaşıyor.” (Mohamed Shareef)

Eğer fotoğrafların geri kalanını görmek ve 11-15 Haziran arasında oy vermek istiyorsanız National Geografic Travel sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynaklar: DesignYouTrust, National Geographic Travel