Netflix artık tam anlamıyla Türkçe

Netflix, televizyon izlemenin yeni bir yolunu sunuyor. Artık tamamen Türkçeleştirilmiş kullanıcı arayüzü, yerli içerik ve Türk lirası ödeme seçeneğiyle hizmet veriyor. 

1474534851_netflix_logo

İnternet televizyon ağı Netflix, bugün itibarıyla tam anlamıyla Türkçe hizmet vermeye başladığını duyurdu. Türkçe dil desteği ve Türk Lirası ödeme seçeneğiyle kullanıma sunulan ve beğenilen orijinal programlarının yanı sıra çok sayıda Türk dizisini ve filmini de içerikleri arasına ekleyen Netflix’in üyelik ücreti aylık 15,99 TL’den başlıyor. İlk yerli telekomünikasyon ortağı olarak mobil hizmet sağlayıcısı Vodafone ile anlaşma imzalayan Netflix, aynı zamanda Türk televizyon üreticisi Vestel ile de işbirliği yaptığını duyurdu.

1474534854_thegetdown_46inh_x_60inw_subway2sheet_vers1_turkey_fin

Netflix, televizyon izleme deneyimine yepyeni bir yol sunuyor. İçeriğinin yüzde 80’i halihazırda Türkçe dublajlı veya altyazılı olan Netflix’te Hollywood filmlerini, en iyi yabancı dizileri, Türkçe film ve dizileri, belgeselleri, bağımsız filmleri, stand-up komedileri ve çocuklara özel olarak sunulan yüzlerce içeriği anında izleyebiliyorsunuz.

1474534850_narcos_coffin_27x40_1sheet_turkey_fin 1474534851_daredevil_s2_turkey_48inw_x_70inh_fin

Netflix’in kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Reed Hastings konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Son derece popüler olan ve dünya çapında tanınan Türk dizileri, Türk insanının ne kadar müthiş bir hikaye anlatıcısı olduğunu gösteriyor. Netflix, bu içeriklerin dünyada tanınmasında etkin bir şekilde rol almayı hedefliyor. Tamamen Türkçeleştirilmiş bir Netflix sunmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Netflix, Türkiye’de hem Netflix’in orijinal içeriklerini hem de Türkiye içinden ve dışından alınan içerikleri koleksiyonuna ekleyerek büyümeye devam edecek.”

Şu anda Türkiye’de Netflix’i destekleyen cihazlar arasında şunlar bulunuyor:

  • Blu-ray oynatıcılar: LG, Panasonic, Samsung, Sony, Toshiba
  • Bilgisayarlar: Mac, Windows, Chrome OS
  • Oyun konsolları: PlayStation (PS3, PS4), Wii U, Xbox 360, Xbox One
  • Ev sinema sistemleri: LG, Panasonic, Samsung, Sony, Toshiba
  • Akıllı TV’ler: LG, Panasonic, Philips, Samsung, Sony, Toshiba, Vestel, Arçelik
  • İnternet medya oynatıcıları: Apple TV, Google Chromecast
  • Telefonlar ve tabletler: iOS telefonlar ve tabletler, Android telefonlar ve tabletler, Windows Telefon