Netflix Obama’lar ile film ve dizi yapımı için anlaştı

Twitter’dan yaptığı bir açıklamaya göre Netflix Obama’lar ile film ve dizi yapımı konusunda anlaşmış. Yapımların içeriği ise şu an belirsiz.

Netflix, eski başkan Barrack Obama ve eşi Michelle Obama ile birkaç yıl sürecek bir anlaşma imzaladıklarını açıkladı. “Başkan Barrack Obama ve Michelle Obama Netflix ile seri ve film üretmek için birden fazla sene sürecek bir anlaşmaya girdi. Anlaşmaya senaryolu veya senaryosuz seriler, belgeseller ve belgesel serileri dahil.”

Obama çifti Netflix ile içerik yaratabilmek için Higher Ground Productions’ı kurdu. Obama bir açıklamada ortaklık ile ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi:

“Kamu hizmetinde çalışmanın küçük zevklerinden birisi de hayatın her kesiminden etkileyici insanlarla tanışmak ve onlara tecrübelerini geniş bir çehre ile paylaşmalarına yardım etmekti. Bu yüzden Michelle ve ben Netflix ile ortaklık içerisine girdiğimiz için çok heyecanlıyız. İnsanlar arasında empati köprüleri kurabilen ve hikayelerini tüm dünya ile paylaşmalarını sağlayabilen yetenekli,  ilham veren ve yaratıcı seslerli düzenlemeyi ve yetiştirmeyi umut ediyoruz.”

Michelle Obama ise “Barrack ve ben her zaman hikaye anlatımının ilham verme gücüne inandık, etrafımızdaki dünya hakkında görüşümüzü değiştirme gücüne ve fikirlerimizi ve kalplerimizi diğerlerine açma gücüne… Nerflix’in eşsiz hizmeti anlatmak istediğimiz bu tür hikayeleri paylaşmak için çok uygun ve heyecan verici ortaklığımızın başlagıcını sabırsızlıkla bekliyorum” diye bir açıklamada bulundu.

Kaynak: DesignTaxi