New York vitrinlerinde sanal gerçeklik turu

Noel zamanında vitrinler özel olarak hazırlanır ve bu vitrinlerin en ilgi çekici olduğu yerler de genellikle New York’taki Fifth Avenue olur. Ancak kimi zaman havaların soğuk olması ve yorgunluk yüzünden vitrinlere bakmak bile zorlu bir aktiviteye dönüşebilir.

Google bu tarz durumlarla karşılaşan müşteriler için sanal gerçeklik teknolojisini kullanmaya başladı. Şirketin “Window Wonderland” isimli mikrositesi sayesinde Burberry, Bloomingdale ve Macy gibi ünlü markaların mağaza vitrinlerini sanal gerçeklik sayesinde gezmek mümkün hale geldi. Koltuğunuzda oturarak küçük bir gezintiye çıkmak istiyorsanız Google Cardboard ya da Google View‘e sahip olmanız yeterli.

Google’ın Art, Copy & Code projesinin ekibi tarafından hayata geçirilen bu sanal gerçeklik tecrübesiyle ziyaretçiler ekranlara yakınlaşabiliyor ve mağazanın kreatif direktörlerinin sesli rehberinden de yararlanabiliyor.

Sanal gerçeklik deneyiminin yanı sıra Google aynı zamanda bu mağazalardaki ürünler için online alışveriş imkanı da tanıyor. Herhangi bir ürünü satın almadığınız sürece bu gezinti için para ödemeden uygulamayı ücretsiz olarak kullanabileceksiniz.